Короп

Карп8Карп  (короп) мешкає у багатьох водоймах, майже у всіх озерах, де є карась – там є і короп. Давайте розглянемо основні моменти, необхідні для того, щоб ловля коропа була успішною.
Карп любить глибокі ділянки водойм зі слабким перебігом або взагалі стоячою водою, дно водоймища в місцях проживання коропа зазвичай мулисте. Тим не менш Карпу підходить і тверде дно, лише б воно не було кам’янистим. Ловля карпа буде успішною і на закинутих кар’єрах з вироблення сипучих вантажів, за винятком кар’єрів, в яких вироблявся щебінь або камінь. Але найбільш успішна лов коропа відбувається в зарослих озерах, які короп любить найбільше.
Карп любить теплу воду. Краща рибалка, якщо ви зібралися ловити коропа, чекає вас влітку, коли вода достатньо прогріта. В цей час короп може виходити на мілководді. Ловля коропа влітку дуже успішна, якщо ви рибалите в протоках, ставках, озерах, водосховищах долинних і т.д., оскільки рибалка і короп, на відміну від карася, не сумісні з водоймами, в яких велика течія. Найбільш улюблені місця проживання коропа – затоплені луки і поля. Якщо ви хочете ловити коропа навесні або восени прочитайте статтю про особливості лову коропа навесні і восени.
Карп10Влітку короп тримається на глибині від 2 до 5 м, до початку осені опускається на глибину приблизно 10 м, а ближче до зими – ще глибше, тому кращий сезон для лову коропа, це літо. Ловля коропа починається c середини травня, і закінчується у вересні. У тих місцях, де вода остигає не дуже швидко, ловля коропа може тривати до вересня і пізніше.
Карп воліє каламутну воду, тому ловля коропа найбільш успішна в злегка каламутній воді з помірно піднімається дном.
У ясні весняні та літні дні ловля коропа відбувається на вудку або на плаваючу приманку, розташовану майже у самого дна. Для лову коропа з дна дуже добре підходить фідер. З приманок для лову фідером дуже добре йде бойл, хоча в наших водоймах ловля коропа на бойли не дуже поширена.
Влітку короп іноді піднімається до самої поверхні води, оскільки любить тепло, і ловити його в цей час можна на приманку, яка плаває на поверхні води. Дуже успішна лов коропа відбувається в затоплених кар’єрах і лугах, коли дме легкий вітерець і на поверхні води з’являється невелика брижі. У сильний вітер риболовля практично марна, але можна все-таки спробувати зловити коропа в місцях з мулистим берегом.
В якості приманки використовуються дощові черв’яки, хліб, картоплю, консервована кукурудза, розпарений горох.

Також як і лящ, короп найкраще ловиться на підгодованих метах. Якщо рибалка намічена на вечір, то підгодовування для коропа засипають з вечора попереднього дня, або, в крайньому випадку, рано вранці. Якщо рибалка намічена на ранок, коли лов коропа найбільш успішна, то підгодувати в передбачуваному місці риболовлі слід ввечері. В якості прикорму використовують будь-який зерновий корм: пшеницю, жито, горох. Залиште трохи прикорму, щоб підгодувати рибу прямо під час риболовлі.
Карп дуже обережний і недовірливий, тому якщо під час лову коропа на березі хтось буде шуміти – рибалка пропала, короп не прийде. Не одягайте яскравий одяг, короп може злякатися яскравого одягу. Одяг для риболовлі повинна бути зручною і непомітною для риби.
Поклевка коропа схожа на покльовку ляща або плотви. Карп злегка колише поплавець, злегка відводячи його в сторону. Іноді клювання виражається в слабкому здригування поплавця або в ледве помітному зануренні його або крученні на одному місці. У цих випадках чим швидше підсікання, тим краще.
Карп1
Для лову крупного коропа використовуйте плетену волосінь, витягнути великого коропа на звичайну волосінь досить не просто, або волосінь повинна бути дуже товстою, що може налякати коропа, поки він буде пробувати приманку. З м’якою і дуже міцною плетеними волосінню ви уникнете цих проблем, тільки враховуйте, що плетена жилка практично не розтягується і всі ваші рухи вудкою відразу передаються на гачок. Відповідно при підсіканні треба бути дуже акуратним, щоб не порвати губу Карпу.
1. Основний сезон любительського лову коропа навесні починається через 7-10 днів після нересту. Найбільш успішною ловля коропа буває в теплі місяці при температурі води 18-26 ° С. У міру похолодання і зниження температури води клювання слабшає і у вересні-жовтні повністю припиняється;
2. Нерест коропа відбувається в травні-червні при температурі 16 – 19 ° С. Активно годується він при температурі не нижче 14 – 15 ° С. При такій температурі води в деяких водоймах навесні, до ікрометання, спостерігається короткочасний інтенсивний жор коропа, але в більшості водойм він залишається непоміченим;
3. Навесні короп починає активно харчуватися, коли вода прогріється до 14-16 градусів. Коли це відбудеться – залежить від погоди, від глибини і розмірів водойми. Дрібний водойму (1,5-2м) прогрівається за 3-4 дні, якщо температура повітря вище 20 градусів. В цей час можна вважати, що рибалка на коропа почалася. У глибокому водоймищі краще ловити коропа на мілководді (0,5-2м), тут вода не тільки швидко прогрівається, але і швидше насичується киснем. Щоб визначити конкретне місце лову коропа навесні, необхідно постежити за водоймою за допомогою бінокля і визначити, де короп не тільки гріється, але і годується;
4. Коли навесні природа оживає після зими змагатися з нею в запахах марно. У воді стільки всього, що на перший план виходить інший аспект успішного лову коропа – якість базової суміші прикормки для лову коропа навесні, суміш повинна бути високопротеиновой, як і взимку, особливо в період коли короп метає ікру;
5. Якщо водойма непротічних, і під льодом риба відчувала гостру нестачу кисню, то після сходу льоду вона буде дуже млява і неактивна. У такій ситуації “хворий” короп клювати не буде, поки не відновиться кисневий режим водойми, а це мінімум 3-4 тижні (іноді і більше);
6. Ловити коропа навесні вночі неперспективно, більше шансів звичайно ж в денний час. Погода краще стабільна, тепла, сонячна. Якщо весняна погода приносить задоволення вам на березі, то і Карпу вона теж сподобається;
7. Приманки для лову коропа навесні – великий хробак, виповзок. А ось на бойли карп навесні ловиться не дуже добре.
8. Ставковий короп воліє рослинну їжу черв’якам, личинкам і різним комахам. Головний корм коропа – навесні і на початку літа – молоді пагони очерету (Typha) і деяких інших водяних рослин, а також ікра ранонерестящихся риб в ставках і жабяча.

Карп2

Зимова риболовля на коропа (ловля коропа взимку)
Досить часто ловля коропа взимку вважається справою марним. Проте останнім часом багато рибалок переглядають своє ставлення до зимової риболовлі на риб сімейства коропових і приносять додому відмінний улов навіть з настанням холодів. Головною особливістю зимової ловлі є те, що короп не робить сильного опору і вимоги до оснащення Не такі жорсткі, як влітку.

Короп може обходитися без їжі від тижня до місяця, якщо погодні умови несприятливі. Це час він воліє перечікувати в безпечних місцях – біля корчів або джерел більш теплої води. В такий час його варто пошукати і там, де лід на водоймі тонкий або в крижаному покриві є вікна.

Основні особливості зимової риболовлі на коропа:періоди активності прив’язані до підвищення температури води;

тривалість клювання 10-15 хвилин;
найбільша частота клювань у світлий час доби;
погода ясна і тепла з легким вітерцем;
за місячним календарем короп краще клює в період молодого місяця;
найбільший зимовий клювання спостерігається на старих лунках при тривалій відлиги.
Негативно на результатах лову відображаються сильні снігопади, різка зміна погоди, знижений атмосферний тиск.

Риболовля на коропа навесні (ловля коропа навесні)

Починати весняну рибалку на коропа можна відразу після того, поверхня водоймища звільниться від шару льоду. У річках цей процес відбувається раніше, ніж в закритих водоймах, отже, і клювання починається раніше. Виснажений після зими короп намагається швидше набрати вагу і зміцнити сили перед нерестом, тому активно годується і бере будь-яку наживку.

На початку весни апетит у риби ще невеликий, тому вода досить холодна і містить мало кисню. У міру прогрівання води харчова активність коропа значно посилюється і він починає виходити на мілині, добре прогріті сонцем.

Якщо на початку весни вода досить прозора і ще практично немає водної рослинності, то буде потрібно дотримуватися обережності, щоб не розполохати рибу. Короп дивно швидко реагує на яскраві кольори як в одязі рибалки, так і в снастях. Якщо на березі збереться галаслива компанія, він не візьме наживку – його відлякують гучні незнайомі звуки.

Після нересту, який зазвичай закінчується до червня, короп концентрується в місцях літніх стоянок і найчастіше поблизу заростей молодих водних рослин. Найкращий кльов зазвичай спостерігається до нересту і після нього в теплу і ясну погоду.

Риболовля на коропа влітку (ловля коропа влітку)

Найкращим часом для риболовлі на коропа вважається літо. Це дуже теплолюбна риба, яка з потеплінням води стає все більш активною. Літня риболовля на коропа починається в перших числах червня, коли закінчиться нерест, і продовжується з короткими перервами до вересня.

Якщо навесні короп краще ловиться на мілководді, то влітку він переміщається в більш глибокі шари (2-5 метрів). Більшу частину світлового дня він ховається від спеки і вдень його можна виявити біля підводних ям і ґрунтових ключів з більш прохолодною водою, в заростях латаття, у вікнах водної рослинності. Ховаючись серед водоростей і трави, коропи знаходять там все, що їм необхідно в спекотну літню пору: тінь, їжу і захист від ворогів.

Добре ловити коропа з берега в тих місцях, де ростуть поблизу дерева відкидають тінь на воду. Тут часто тримаються цілі зграйки риб, які видають свою присутність характерними сплесками. При настанні затяжний спеки або тривалої негоди короп перестає годуватися і перечікує несприятливі погодні умови. Найкраще він клює в теплу похмуру погоду з невеликим дощиком або в грозу. Обов’язково повинен бути легкий вітерець, при повній тиші щось зловити навряд чи вдасться.

Карп4

Риболовля на коропа восени (ловля коропа восени)

Осіння риболовля на коропа значно відрізняється від літньої. Зі зниженням температури води він стає малорухливим і харчується не так активно. Найчастіше годуватися він виходить на ті ж місця, що і влітку. Тому ранньої осеньюего можна знайти на мілинах, біля корчів або прибережних заростей очерету і очерету. У міру відмирання водної рослинності вода стає більш прозорою, що Карпу зазвичай не подобається – він воліє мутнувату воду. Тому висока ймовірність, що риба буде накопичуватися в місцях природних укриттів.

До того, як піти у зимувальні ями і закопатися в мул, короп потребує поповнення поживних запасів на зиму. Він буде проявляти активність і добре клювати в теплу погоду. Навіть нічні заморозки не перешкодять цьому, головне – щоб протягом декількох днів було стабільно тепло вдень. Час кльову восени кілька зміщується. Найбільш активні клювання відбуваються ближче до полудня, а до вечора через погану освітленості клювання практично припиняється.

У міру подальшого похолодання короп все більше часу проводить в зимувальних ямах. Якщо рибалці вдасться виявити таку яму, то йому забезпечена відмінна риболовля аж до самого льодоставу.

Ловля коропа

Ловля коропа – дуже захоплююче заняття, яке вимагає від рибалки терпіння, сили і передбачливості. Ця риба може легко зірватися з гачка і піти на свободу, порвавши або розрізавши спинним плавцем снасті. Ми розповімо Вам як правильно підбирати рибальське спорядження, щоб цього не сталося.

Ви дізнаєтеся, на які снасті і наживки краще ловити коропа в залежності від сезону, які тонкощі в прикормках дозволять приманювати цю рибу. Рекомендації та поради досвідчених рибалок допоможуть зробити коропову рибалку не тільки дуже захоплюючою, але і дозволять досягти відмінних результатів.

Карп3Які снасті використовувати при ловлі коропа

При виборі снастей для лову коропа потрібно обов’язково враховувати силу і міць цієї риби, інакше бажаний трофей може зірватися з гачка і порвати снасть. Слід брати до уваги і обережності коропа, який не піде на товсту волосінь і великий гачок.

Короп відмінно ловиться на поплавкову і донну вудку, вудлища яких повинні володіти необхідною жорсткістю і пружністю. Для середнього карася використовується волосінь товщиною 0,15-0,25 мм, для більш великого слід вибирати 0,30-0,35 мм. Гачок повинен мати такий розмір, щоб наживка покривала його повністю, а міцність гачка не повинна дозволити рибі зігнути або розігнути його.

Багато карпятники успішно використовують фідер. Він може бути повільного і швидкого ладу і залежить від ваги передбачуваного вантажу. Більш міцні і жорсткі – фідери швидкого ладу, в яких гнеться тільки одне коліно і верхівка вудилища. Але на практиці більш зручними виявляється фідер повільного ладу – він згинається повністю і дозволяє зменшити навантаження на оснащення.

Для успішної риболовлі велику увагу слід приділити і підбору інших снастей: котушки, підсаки, садка, сигналізатора і вудки з поплавком-маркером для пошуку кращих місць.

Які прикормки і наживки підійдуть для ловлі коропа

Короп відрізняється від багатьох інших видів риб добре розвиненим смаком і нюхом. Універсального рецепту наживок і підгодовувань для успішного лову не існує і компоненти найчастіше підбираються дослідним шляхом. Головне для привади – її різноманітність.

Обов’язково потрібно враховувати і сезонні переваги, в общем-то, всеядного коропа. Вони багато в чому впливають на кількість приманки, її склад і ароматизатори. Взимку краще використовувати м’ясні аромати і наживку тваринного походження, в більш теплу пору року – солодкі фруктові запахи і рослинні насадки. Потрібно дотримуватися обережності з цитрусовими запахами.

Крім мотиля і черв’яків короп ловиться на величезну кількість продуктів: запарені зерна і насіння, бобові, хліб, сир, паштет, сир. Але найбільш поширеною приманкою і наживкою на коропа є Бойл, які можна придбати в магазині або приготувати самому.

У тих випадках, коли короп не клює на природні приманки, будуть ефективні штучні гранули з його улюбленими ароматами: шоколаду, ванілі або меду. Для того, щоб такі наживки давали результат, потрібно якийсь час підгодовувати ними рибу і привчати її до певного місця.

На карпа я закидаю три вудки – більше вже незручно, а менше, вважаю, немає сенсу закидати, адже клювання коропа не надто часті, і зазвичай на вудках дуже добре видно, таку НЕ прогавиш. Короп якщо «бере», то різко веде в бік або повністю топить поплавок. Але якщо Ви і цього не побачили, то через кілька хвилин Ваша вудка плавно піде або навіть стрімко полетить у воду. Щоб цього не сталося, я привязую вудки до кілочків або стійок шматком гумки «від трусів». Довжина гумки – близько метра, і до вудки, і до стійки вона кріпиться за допомогою петлі-зашморгу. Так зручніше моментально звільнятися від гумки, коли вудка вже в руках і починається «єдиноборство» з коропом.

Карп5Класичні карпові снасті – це спінінги, оснащені годівницями-пружинами або макушатники. Ще кілька років тому я помітив, що іноді, а точніше кажучи, досить часто, коли не працюють спінінги, відмінно може спрацювати поплавочная вудка.

Проаналізувавши такі риболовлі, я зробив висновки, що короп на вудку ловиться:

У дуже заіліних водоймах, де важка пружина спінінга просто провалюється в мул, і Карпу складно її знайти;
Коли дуже жарко, і короп «плавиться», тобто плаває у поверхні, іноді жадібно ковтаючи повітря, тому що вода цвіте, і кисню в такій воді йому не вистачає;
Коли короп нереститься. У цей час він підходить до самого берега, особливо вранці, і, якщо смачна горошина виявляється у нього «перед носом», він не проти поснідати. («Короп під час нересту – це ж браконьєрство» – скажете Ви. Ні, не завжди. Якщо водойма приватний або орендований, і власник дозволяє ловити, то чому б і ні?)
Вудилище. Я користуюся дешевими китайськими вудилищами. Дорогі карбонові, на мою думку, для цієї мети не підходять. Як би їх не хвалили продавці, але при навантаженні карбон ламається, точно так само, як і скловолокно. Причому скловолокно, виходячи з моєї практики, витримує набагато більше навантаження, ніж дорогий карбон. Ну а головний її плюс в тому, що коштує вона близько 60 грн., А при ловлі коропа вудилища ламаються часто.

Волосінь на основу я ставлю OWNER Broad або TRABUCCO діаметром 0,3 мм. Якщо використовувати більш дешеву волосінь (чого я не рекомендую), то товщина її повинна бути мінімум 0,35 мм, а то і товщі.

Поплавок потрібен великий, яскравий, добре помітний, практично будь-якої форми, але звичайно ж, без фанатизму в розмірах, в принципі, вантажопідйомності в 3-5 гр. цілком достатньо.

Повідець завдовжки 20-25 см вяжемо з волосіні на розмір тонше (тобто, якщо основа з волосіні 0,3 мм, то повідець – 0,28 мм, основа 0,35 мм – поводок 0,32 мм, і т.д. ).

Гачок для таких вудок я використовую OWNER 50355 №3 з діаметром дроту 0,72 мм. Використовувати більш товсті гачки вважаю нелогічним. Чим більше гачок, тим більше він відлякує обережного коропа, і, до того ж, гірше підсікає. Та й слід зазначити, більш товстий гачок використовувати просто безглуздо – при діаметрі дроту гачка в 0,72 мм швидше рветься волосінь 0,35, ніж розгинається гачок. Так що ще вдома треба дослідним шляхом шукати «золоту середину» відповідності волосіні і гачка, тобто щоб граничне навантаження волосіні була така ж, як і у гачка.
Карп9Насадка. У коропа є ряд приманок в пріоритеті. Розрізняються вони від пори року в яке відбувається риболовля. Навесні короп і влітку короп харчується більше рослинними насадками, хоча голодний короп не відмовиться і від тваринної. А ось восени природною їжею коропа є виключно тваринні організми.

Влітку і навесні короп ловиться на:

Солодку кукурудзу
Горошок
Шматочок хліба (розпушений, а не зліплений в грудку)
Тісто
Перловку
Наявність різних фруктових і солодких ароматизаторів вітається, але в дуже невеликій кількості. У спекотну погоду від них краще і зовсім відмовитися.

Восени короп менш активний і краще ловиться на:

Червяка (як живого, так і рубаного)
Опариша (кілька штук насаджених через головку на гачок)
Крупний мотиль
Личинки різних комах
Вибір місця лову Часом складно передбачити в якому місці тримається короп.

На мілині у очерету або очерету
Або підійшов впритул до крутого берега
Можливо тримається на бровці недалеко від берега
На різних ставках і водоймах короп має різні джерела корму, тому необхідно експериментувати з пошуком місця лову. Почати можна з лову біля берега, де глибина на відстані 7-8 метрів не доходить глибше 1.5 метра. У таких місцях короп може підходити близько до берега і в той же час не так сильно лякатися присутності рибалки.

Мінуси лову коропа на вудку – це, звичайно ж, не настільки ефективно, ніж на спінінг. Сходів і обривів снастей набагато більше, та й особливо великих трофеїв вудкою не витягнеш (найбільший, спійману особисто мною на вудку короп важив 3,8 кг)

Плюсами такого лову, однозначно ж, є сам процес – ловити коропа на вудку, боротися з ним безпосередньо (тобто без котушки і трещотки), відчувати кожен ривок, найменшу вібрацію – задоволення, ні з яким іншим видом риболовлі незрівняне. А який викид адреналіну! Хіба не для того ми прокидаємося вночі, витрачаємо гроші на бензин, відпрошуватися з роботи, обіцяємо «зроблю все завтра» дружинам, годуємо зграї комарів …. Все це заради того, щоб відчути деренчання вудилища в руці, вийти один на один з королем наших водойм – коропом. І перемогти в рівному бою. А якщо не вийшло, і карпушёл? Та нічого страшного. Слово на наступний раз, а короп якраз ще й підрости встигне. Буде трофей побільше …Карп6

Отже, ви все обдумали, вирішили і поставили до відома дружину: з наступного уїк-енду моє хобі – рибалка! Залишилось придбати вудки, екіпіровку і … і вирішити – а кого ж ми, все-таки, збираємося ловити? Всяку дрібноту в будинок тягати не хочеться, та й соромно якось … Що ж, тоді вирішено: ми йдемо здобувати найбільш універсальну рибу нашої неосяжної країни – коропа!
З власного досвіду можу сказати, що риболовля на коропа – заняття вкрай захоплююча і затягує. Короп – риба примхлива і обережна, хоча за зовнішнім виглядом це дуже важко припустити, адже великі екземпляри коропа більше нагадують відгодоване порося. Тому досвідчені рибалки, збираючись на риболовлю, ніколи не економлять на підгодовування. І, якщо ви налаштувалися на велику особина, то менше, ніж десятьма кілограмами прикорму тут не обійтися. Карпи виростають часом до дуже великих розмірів, тому що воліють жити в місцях зі слабкою течією, а краще – у водоймах зі стоячою водою. Сазан, річковий брат коропа, виглядає більш сухорлявим у порівнянні зі своїм озерним родичем, так як кожен день з-за боротьби з річковим плином йому мимоволі доводиться займатися «фітнесом».

Риболовля на коропа отримала настільки широке поширення через свою доступності. Адже короп може жити і розмножуватися практично скрізь – від великих озер і до крихітних, часто штучних водойм. Недарма в усьому світі прикрасою багатих будинків є декоративний ставок з коропами, розташований прямо в саду. Так що майже напевно в відносній близькості від вашого місця проживання знаходиться водойма з коропами. Зазвичай діє правило: якщо у водоймі водиться карась, значить, там напевно водиться і короп. Питання лише в його розмірі. Але, якщо ви новачок, то розмір якраз має значення. Поки що в такому співвідношенні: чим менше – тим краще.

Справа в тому, що рибалка на коропа – справа аж ніяк непростий, і «взяти» велику особина не завжди в змозі навіть дуже досвідчений рибалка. Тому починати потрібно з малого. Почнемо зі снастей. Ловля карпа найчастіше осуществляется на звичайну вудку поплавця, з однією обов’язковою умовою: вудилище має бути досить міцним, адже короп – дуже сильна риба. Лісочка теж повинна бути міцністю не менше 10-12 кілограм. Ну і, звичайно ж, гачок – одна з найважливіших частин вашої рибальської снасті. Гачок повинен бути в першу чергу якісним, щоб риба не могла розігнути або зламати його. Для коропа підійдуть гачки між другим і шостим номерами, краще, якщо вони будуть ковані.

Фахівці-карпятники можуть до хрипоти сперечатися, яка приманка краще. Приманок для лову коропа існує неймовірне безліч – їх десятки, якщо не сотні. В основному – рослинного походження. Тому, щоб не плутатися з самого початку, спробуйте саму універсальну з них – зерна солодкої консервованої кукурудзи. Карпо її обожнює.

Карп7

Ну що ж, нам залишилося визначитися лише з місцем нашого нового захоплення і – вперед! Карпа можна ловити як з берега, так і з човна. Якщо ж ви щасливий мешканець котеджного селища, які, як правило, розташовуються в безпосередній близькості від природного або штучного водоймища, то вам і зовсім пощастило. Ваші сусіди-рибалки напевно вже обладнали собі там затишне містечко для лову у вигляді невеликого пірсу. Це дуже зручно, адже за наявності близького джерела електроенергії в холодну пору року (наприклад, пізньої осені) настил пірсу можна утеплити. Для цього можна використовувати систему кабельного обігріву, яка абсолютно не боїться вогкості. Взагалі-то звичайно вона використовується, як обігрів покрівлі, для запобігання утворення бурульок, але і в нашому випадку підійде якнайкраще.

Карп10

Banerok