Риболовля восени

osinja rubalka

1. З розрахунком на інстинкт

 Риболовля восени … З наближенням осені вся риба починає харчуватися інтенсивніше. Годується вона тепер в більш глибоких місцях, куди перебираються і хижаки.
Годуються в цю пору щука і великий окунь переважно мальками, за якими вони і полюють. Але роздобути мальків для наживки тепер важче, оскільки тримаються вони в траві, де молявочніца мало допомагає. Так що треба піти на невелику хитрість.
Поради рибалки:
Візьміть собі на службу один з риб’ячих інстинктів: звичку риби в разі небезпеки шукати притулок в траві. Ось чому посередині малявницю треба прив’язати пучки трави.
Можна скористатися і таким способом. Насипте в скляну банку хлібних крихт, обв’яжіть горловину марлею, зробивши в ній отвір, і опустіть в те місце, де годуються мальки. Періодично витягуючи банку за мотузочку, ви виявите забралися в неї мальків.

2.  Всього лише запальничка

Обидва рибалки сиділи в човні. Вудки однакові, оснащення – теж. Обо користувалися однієї і тієї ж насадкою, але от парадокс: один тягав з-під тростинного куща червоноперку ​​за червоноперкою, а в іншого – лише натяки на клювання.
І знову, прикуривши від запальнички сигарету, “невдачливий” товариш, змінивши вкотре вже насадку, знову з надією опустив її якомога ближче до поплавця сусіда. І знову – ніяких змін.
Увечері, сидячи біля багаття і крутячи в пальцях запальничку, “невдаха” раптом вимовив:
—- А чи не в ній заковика? Може рибу відлякує запах газу?
Вранці вирішили перевірити здогад. Тепер товариш прикурював тільки від сірника. І риба стала ловитися в обох. Сумнівів не було: запах пропан-бутану рибі не до смаку.

3. На “прив’язі”

Кращою насадкою для миня, ніж йорж, мабуть, і не знайти. Але не скрізь його роздобудеш: то не ловиться, то часу немає. Але можна обійтися і без заздалегідь приготовлених живців, якщо обладнати снасть таким чином.
Прив’яжіть до волосіні з грузилом великий гачок-двійник і наживите його черевиками або мотилем, свідомо знаючи, що у водоймі водяться і мині, і йоржі, забросте у воду снасть, залишивши її там на всю ніч.
Досить часто в таких випадках може відбутися наступне. Йорж бере свою наживку і залишається ніби на прив’язі. Якщо на нього набредет минь, то він обов’язково проковтне “прив’язаного” йоржа і двійник.

Риболовля восени

4. А ви кажете – Піскара!

Деякі ставляться до цієї красивої нешкідливою рибку зневажливо. А дарма – вона дуже смачна. І потім, мабуть, сама підходяща наживка для жерлиц, гуртків і донок, якщо ловити на піщаних мілинах. Наживляти пічкура треба за нижню губу. Якщо гачок порівняно невеликий, – під верхній плавник. Опускати таку наживку біля водоростей можна – піскар відразу ж сховається в них, заплутає волосінь.

5.  З “провідником”

Риболовля восени у вересні – час активного клювання окунів. Особливо добре йде він на початку осені на малька, віддаючи йому перевагу перед всякої іншої наживкою. Але от питання: де по осені шукати окуневі зграї, в якій частині річки, озера?
Одні вважають за краще чекати їх, сидячи на одному місці, інші раз у раз змінюють його, намагаючись швидше “намацати” косяк. А між тим окунів можна розшукати, використовуючи з цією метою … самих же окунів.
Поради риболова:
Піймайте окуня, проколіть йому голкою спину біля верхнього плавника, введіть в отвір тонку волосінь, зав’яжіть її вузликом і відпустіть рибу у воду. Волосінь беріть такої довжини, щоб вона перевищувала на два-три метри глибину водойми. Верхній її кінець прикріпіть до невеликого, легкому поплавцю, бажано яскравого. А тепер не поспішаючи пливіть на човні слідом за своїм “провідником”, який і приведе вас до однієї з зграй окунів.

6. Оливка або дробинки?

Звичайно як грузила береться свинцева дробинка. Але деякі вудильники від неї отказивабтся і ось чому: при занедбаності дробинка падає у воду з помітним шумом, який може відлякати рибу. Так що краща форма грузила – подовжена, веретеноподібна.

7. наприкінці жовтня

Вода стає все прохолодніше і клювання риби слабшає. Майже марно в таку пору чекати клювання карася, лина, не беруть насадку також короп і жерех. Але спробувати ловити головня, язя і ляща ще можна.
Яку ще рибу можна ловити пізньої осені? У другій половині жовтня і в першій половині листопада на невелику обертову блешню треба ловити окуня, а з другої половини місяця – на мормишку. Також на обертову блешню і на гуртки досить добре бере щука і до кінця жовтня – судак. На поплавкову вудку ще йде плотва. Найкращий у цей час клювання у миня.

8. МИМОХІДЬ

Коли багато хто з риб вже не годуються, минь ще не відпочиває. Тому, йдучи ввечері з річки, не полінуйтеся поставити одну-дві донки, наживши гачок ершом або інший дрібною рибкою. Якщо в річці водяться мині, то вони ніколи не залишать таку наживку без уваги.

9. біля  самого човна

На риболовлі восени треба уважно спостерігати за поверхнею водойми. Помітивши зграйки мальків, розсипом вискочили з води, не зволікаючи направляйте човен до цього місця – там жирує зграя окунів. В якості наживки можна використовувати хробаків, але краще мальків.
Але ось клювання припинилися. Не біда, знову поспостерігайте за поверхнею озера – окунева зграя далеко не пішла і незабаром перелякані мальки знову вкажуть до неї дорогу.

10. Коли стане лід

Пізньої осені, коли стане перший лід, плотва, а за нею і окуні з’являються на дрібних місцях водойм. Пояснюється це тим, що в таких місцях більше корму. Але от біда: при вашому наближенні до мілини по ще прозорому льоду риба знову йде на глибину. Значить, треба якось маскуватися.

Порада риболова:
Зробити це можна так. Вибравши з вечора місця для лунок, полийте лід навколо них водою. Замерзнувши, вона зробить його матовим, непрозорим. Виконати таку операцію можна за допомогою віника з очерету або очерету.

11. На осінь і на зиму
А тепер ще одна порада рибалці про те, як запастися про запас мотилем для риболовлі восени і для зимової ловлі риби. Що слід зробити для того, щоб мотиль завжди був під рукою.
Восени “намойте” або купіть мотиля про запас. Потім візьміть старе відро, заповніть його наполовину озерним або болотних мулом, помістіть в нього личинок і поставте в холодне місце, краще в льох. Зберігати таким чином мотиля можна досить довго.

12. Випав сніг
З настанням холодів черв’яки все глибше йдуть у землю, і добути їх вже важче. Багато ж рибалки вважають, що коли випадає сніг, про розшук такої наживки до весни треба просто забути.

Рада рибалки:
І все ж хробаків можна роздобути навіть сніжного. Де? Під купами напівгнилій соломи: земля під ними відносно тепла і черв’яки глибоко в землю не зариваються. Ось чому тим, хто користується цією наживкою взимку, треба заздалегідь, ще до снігу, доглянути такі місця, запам’ятати їх.

13.  Головне надійно
Ви наживи жерлиці і чекаєте клювань, а їх щось немає. Ви підпливаєте до одного з гуртків, оглядаєте його, вважаючи, що хижак непомітно якось зірвав живця. Ні, рибка на гачку, але чомусь нежива.

Чому так сталося?
Намагаючись піти в безпечне від хижака укриття, рибка весь час кружляла, напружуючись з останніх сил і, знесилившись, загинула. Як же подовше зберегти сили живця, зробити так, щоб він до того ж не заплутував волосінь?
Поставте на снасть карабинчик-вертлюжок. Після цього живець буде вести себе більш природно.
Риболовля восени

14. Судачі диватцтва
Давно примічено, що з охолодженням води судак ніби оживає, охочіше бере наживку. У цей час він починає “збиватися” в зграї, які вибирають районом свого годування глибші, ніж влітку, місця і полюють на мальків спільно.
Помічено й те, що навесні, приблизно в той час, коли очікується приліт шпаків, і на риболовлі восени, коли водойми покриваються льодом, в звичках судака теж відбуваються зміни. Ця, між іншим, досить осіла риба починає змінювати місця полювання, з’являючись то в одній ділянці водойми, то в іншому. Так що напасти на її слід буває досить важко. Але ні, як кажуть, лиха без добра: якщо ви все ж таки розшукали зграю цієї риби, то без улову не залишитеся.

15. Як на печі
Ночі стали досить холодними і, якщо на риболовлю восени одягнутися непродумано, навіть біля багаття довго не проспиш. Та й який сон, якщо часто треба вставати, підкидати в багаття хмиз. Намет тепер уже теж не зовсім виручає. Як же бути, якщо поруч немає житла, села, де можна було б переночувати?

Порада риболова:
Рибалки і тут знайшли вихід, який дає можливість відпочивати спокійно, в теплі. Але про це треба подбати заздалегідь.
Підготовча робота з влаштування теплого нічлігу полягає в розжиге багаття. Коли він добре прогорить і вугіль буде достатньо, головешки треба прибрати, вугілля розрівняти рівним шаром і грунтовно присипати піском або землею, а потім настелити на вогнище товстий шар будь-яких гілок. Постіль готова.
Якщо у вас ще є з собою невелике рибальське намет, її можна поставити над своєю оригінальною постіллю – і дах буде над головою.

16. Ризик велика справа
Заблискав на річках і озерах лід. З кожним днем ​​він стає все товщі. Стали доступними самі затишні куточки водойм. І ось, ризикуючи прийняти крижану купіль, ви обережно ступаєте на кромку льоду. Перший крок, другий, третій … Лід начебто і міцний. І все ж зупиніться, будь ласка, давайте поговоримо ось про що.
Ризик на рибалці восени, звичайно, благородна справа, але чи варто піддавати себе явної небезпеки особливо тим, хто має солідний вагу? У той же час чекати, коли лід стане товстим, надійним, теж не варто – піде найкращий час лову в цей період.
На який же лід можна виходити, практично не ризикуючи провалитися у воду?
Вважається, якщо він досяг більше 5 см товщини, то здатний витримати людину середньої ваги. Але при цьому треба мати на увазі, що перший лід не скрізь по товщині однаковий: на мілині він товстіший, а на глибині тонше. Біля водної рослинності, в гирлах річок, струмків він також слабкіше.
Так що і на осінньому льоду треба вести себе розумно, холоднокровно. Пробуючи попереду себе лід яким-небудь важким металевим предметом, не поспішаючи пересувайтеся до наміченого місця. І невеликий жердину в руках – зовсім не зайва в такий час обережність.

17. Надійний повідець
Осіння лов щук на жерлиці теж буває добутливою. Але трапляється, що, захопившись, риболов забуває про одну важливу деталь цієї снасті – повідку. Підводить він зазвичай в найвідповідальніший момент – при виведенні риби. Коротше кажучи, повідець рветься і риба йде на свободу. Пояснюється така невдача просто: від довгого перебування у воді метал повідця окислюється, іржавіє, стає ламким.
Що треба зробити, щоб подібне не траплялося?

Поради рибалці:
Звичайно, можна час від часу замінювати повідці, а можна свідомо продовжити термін їх служби. Робиться це так. Насамперед повідець треба добре, грунтовно зачистити, прокип’ятити і на короткий час опустити в протравлену соляну кислоту. Потім паяльником нанести на поводок тонкий шар олова, промити у воді і содовому розчині.

18. Срібло або олово ?
Вода під льодом кристально чиста, і якщо глибина невелика, то, зазирнувши в лунку, можна бачити, що робиться в незвичайному підводному світі, поспостерігати за його мешканцями. Це може внести деякі корективи в підбір блешень.
Які з них в цю пору треба вважати, так би мовити, ходовими?
Відповідь буде таким: чи не нікельовані, а тьмяні, сіруваті, з жовтим відтінком. Вони не насторожують хижака, навпаки, мабуть, навіть інтригують їх. Так що “срібло” і “нікель” треба відкласти до тієї пори, коли освітленість під льодом знизиться до межі. До речі, судака і щуку ловлять на довгасті блешні, окуня – на широкі, миня – на ті й інші.

19. Будьте обачні
При блеснении окуня по першому льоді клювання іноді раптово згасає. Це може статися не тому, що риба пішла з вашої зони. У таких випадках треба спробувати ловити на інші блешні. Ось тут-то і може виручити ваша передбачливість – заздалегідь приготовлені блешні з прив’язаними до них поводками з петельками на протилежних кінцях. Петелька повідця затягується накидним вузлом – “зашморгом” на цівку гачка, а блешня повисає нижче її.
Якщо ви вмієте “грати” такою снастю привабливо, окунь почне брати знову.

20. Якщо немає  наживки
Коли кінчається запас мотиля, то на озерах або штучних водоймах, де явно водиться густера, можна половити і на іншу, недефіцитним насадку – хлібну скоринку.
Приготовляется така насадка просто і швидко. З хлібної кірки вирізаються крихітні кубики і перев’язуються навхрест світлої ниткою. Потім кубик треба прив’язати до блешні. Ловлять на цю комбіновану приманку поблизу дна. За поклевками бажано стежити особливо уважно – вони майже непомітні.

Один коментар до “Риболовля восени”

 1. Вернулся еврей с рыбалки и говорит жене:
  — Ну и скупые же люди пошли! Мы с ребятами договорились: кто первый рыбу поймает, тот ставит магарыч, а кто второй — закуску, и что же ты думаешь?
  Смотрю, у Сереги поплавок на дно пошел, а он сидит, как будто не видит. У Петьки тоже потянуло, аж удилище согнулось.
  А он — ни гугу! Вот скупердяи!
  — А у тебя клевало? — поинтересовалась жена.
  — Дураков нет. Я вообще без наживки закинул.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *