Ловля плотви восени

Плотва4

Ловля плотви восени

Ловля плотви у Вересні , Жовтні, Листопаді.

Де ловити плотву  та снасть для лову плотви  восени.

Прикормка для лову плотви.

Перш, ніж відправлятися на осінню риболовлю потрібно усвідомити ті зміни, які відбулися в природі і в водоймах з приходом осені. По-перше, температура навколишнього середовища і як наслідок води, стала нижче літньої. З похолоданням води водні рослини відмирають і лягають на дно. Разом з рослинністю водна живність – черв’ячки і личинки – основний риб’ячий корм, опускається в глибину, зариваються в мул, в донний сміття. Їжа для риб ставати не такою доступною, але й потреби в їжі вже не такі великі – зазвичай до середини осені риба підготувалася до зими, нагуляла жирку. Активність риб, у тому числі і плотви, помітно знижується. У такий час більш-менш помітний клювання може тривати не більше півгодини в день. Але застосовуючи продуманий підхід до тактики лову, до вибору підгодовування і наживки, до вибору оснастки, ловити плотву в цей час можна досить успішно.

Де ловити плотву 
Знайти плотву на водоймі нескладно, в принципі вона далеко не відходить від літніх стоянок, може лише опускається глибше. Улюблені місця проживання плотви – це тихі затоки з глибиною більше метра і не надто замуленим дном – достатньою кількістю водної рослинності, але не занадто зарослі. Перспективними бувають неглибокі ями біля обривистих берегів, особливо з наклонившимися до води деревами. Часто можна зустріти плотву на кордоні заростей очерету, рогозу та чистої води. Восени, з настанням холодів, зграї плотви пересуваються в більш глибокі місця.

Снасть для лову плотви 
На вибір снасті для лову плотви восени великий вплив мають два основні чинники – підвищена прозорість води і слабка активність риби. Тому осіння снасть повинна бути максимально тонкої, малопомітною і чутливої ​​- практично ювелірної. У цей час використовують легкі вудилища від 5 до 7 метрів завдовжки, з волосінню від 0,06 до 0,08 діаметру. Поплавці вантажопідйомністю від 0,2 г до 0,4 г. Гачки – № 20 – 22.

Наживки для лову плотви
Восени плотва намагається знайти місце впадання у водойму малих річок, струмків, місця примикання до води ярів і канав. Саме в таких місцях з грунту вимивається велику кількість корму – мотиля, черв’яків, личинок комах. Круті береги водойми схильні підмивання і часто обрушують в товщу води маси грунту разом з різними дрібними мешканцями, що привертають плотву як корм.
Восени, з похолоданням води, рибалки віддають перевагу тваринам наживок. У цей час для лову плотви використовують мотиля, гнойового черв’яка або хробака дощовика, різних личинок – ручейника, бабки, рачка-бокоплава, опариша. Причому опариш дуже хороший вже окуклітся. Таких лялечок опариша одягають на гачок відразу кілька штук. Непогано ловлять плотву і на м’ясо черепашок. Помічено, що плотва краще ловиться на рухому наживку. Тому досвідчені рибалки після закидання снасті у воду намагаються плавними посмикуваннями і підтаскуванні грати наживкою близько дна. Така гра насадкою дає дуже хороші результати.
Прикормка для лову плотви
Основне правило підгодовування – залучити рибу до місця лову, розбудити апетит, але не загодувати її. Тому прикормка повинна складатися з дрібних фракцій. До складу прикормки вводять панірувальні сухарі, прожарений і змелений геркулес, соняшникова макуха. Секретний інгредієнт найкращою підгодовування – сухі дафнії (сухий корм для акваріумних рибок). Основне правило приготування прикормки – використання води безпосередньо з водойми, в якому збираєтеся ловити. Ні в якому разі не використовуйте для замісу підгодовування хлоровану водопровідну воду. Тому прикормку готують вдома, а замішують безпосередньо на водоймі. Для обважнення підгодовування, в неї додають трохи прибережного ґрунту. Непогано працюють в якості доповнень до підгодовування – смажений арахіс, яєчний порошок, сухе молоко. Дуже підвищує якість підгодовування рубані черв’яки, дрібний мотиль, опариш. Замішану прикормку скачують в кулі, розміром з мандарин. Під час скочування куль прикормки іноді додають сухий квас або суміш харчової соди з лимонною кислотою – близько 5% загальної ваги. Це робиться для того, щоб куля прикормки, опинившись на дні, розламався під дією вуглекислого газу, що виділяється цими сумішами при намоканні. Бульбашки вуглекислого газу, що піднімаються з дна і несучі дрібні частки підгодовування, теж є додатковим привертає плотву засобом.
Що важливо пам’ятати про прикормці восени. Осіння прикормка повинна складатися на 90% з тварин інгредієнтів – кормового мотиля, рубаних хробаків і т.д. Застосування жирних олій, рослинних компонентів повинно бути дуже обмежена. Дуже обережно потрібно застосовувати ароматизатори – сильно пахне прикормка в холодній воді швидше відлякає рибу, ніж приверне.

Плотва2

Як і ловля будь-якої риби восени, ловля плотви має свої особливості, які ми розглянемо далі. По приходу осіннього похолодання плотва починає збиватися в косяки, цьому восени сприяє те, що активно починають годуватися хижі риби, а намічену рибешку зі зграї зловити важче, вона там просто втрачається.

Восени плотва набирає максимальну вагу, вона стає смачна і жирна. Краща, а часом і єдина, насадка для лову плотви восени – це насадка тваринного походження. Тільки насадки тваринного походження можуть принести успішний результат на рибалці, іноді восени ловлять плотву на манку, але її бере плотва неохоче.

Щоб зловити трофейного екземпляра плотви восени, потрібно знати кілька особливостей її лову в цей період року. Восени плотва практично не годується і не рухається по водоймі, в цей час вона бере тільки ту насадку, яка виявиться практично у її рота. Восени плотву немає сенсу підгодовувати. У цей час рекомендується ловити плотву «бродячим» способом, який полягає в облові якомога більшої кількості ділянок водойми. Тактика проста – якщо знайшли місце, де плотва добре клює, ловимо до припинення її клювання, і міняємо місце лову. Там де плотва активно клювала, є велика ймовірність зловити через годину-другу ще кілька хороших екземплярів.

Снасть для осінньої лову плотви використовується дуже тонка, волосінь застосуються до 0,1 мм, вантажопідйомність поплавка не більш 5 гр, грузик відповідний поплавцю. Гачок використовується невеликий і тонкий, на який насаджують як опариша, так і хробака.

Вудилище краще використовувати штекерное, особливо якщо рибалите на річці, штекерное вудилище не дасть наживці рухатися по дну на течії. Тим більше що плотва восени практично ігнорує рухомі наживки. Плюс штекера ще в тому, що їм можна доставити легку снасть на велику відстань, що нереально зробити звичайним поплавковою вудилищем.

Осіння клювання плотви особлива – риба обережно і повільно бере наживку, що іноді можна прийняти за гру дрібної рибки або тремтіння поплавця. Тому потрібно бути особливо уважними, і при найменшій підозрі виконувати підсічку. Восени плотва часто ловиться в півводи, тому якщо клювання мляве, слід змінити глибину лову.

Краща наживка для осеней лову плотви це мотиль, далі по ефективності йде гнойовий черв’як. І останній за результативністю опариш, який особливо хороший коли дрібниця об’їдає насадку.

Краща погода для осінньої лову плотви – суха і безвітряна. Добре клює плотва десь з 10:00 і до заходу.

Плотва5

Ловля плотви у вересні

Для риболовлі у вересні кращого всього вибирати спокійні, похмурі дні. Риба поступово збивається у зграї і відходить від берега – найбільш вдалими місцями для лову стають глибокі ями з тихим плином, коряжістий дно і покрита товстим шаром опалого листя поверхню річки. Також хорошим місцем клювання є перекати. У вересні раціон плотви змінюється, так як водна рослинність починає поступово відмирати, і риба перестає цікавитися рослинними насадками – в цей час основний раціон плотви складається з мотиля, черв’яків, комах і личинок. Крім традиційної наживки можна використовувати літні насадки – личинки бабки, ручейника, рачка бокоплава; відмінною наживкою так само стане окуклітся личинка опариша. Необхідно використовувати чутливі і тонкі снасті. Добре підійдуть телескопічні, вуглепластикові вудилища завдовжки до дев’яти метрів; кращого всього використовувати волосінь товщиною 0,12 або 0.14 міліметрів з повідцем діаметром не більше 0,12 при довжині до 25 сантиметрів. Гачки і поплавці краще взяти також невеликих розмірів – наприклад, № 2,5 і не більше 2 грам відповідно; гачок повинен розташовуватися на відстані від 4-10 сантиметрів від дна. На однаковій відстані на волосіні можна встановити грузило, що має вигляд п’яти дробинок.

Жовтнева плотва

Клювання плотви в жовтні стає ще вялее, риба практично не цікавиться рослинними видами принад, та й на тваринні реагує значно менше. Використовуйте стандартні приманки неповного розміру. Плотві для хорошого клювання вистачить і половинки опариша і самий краєчок хробака. Ліски можна використовувати ще тонше (відмінно підійде флюрокарбоновая волосінь діаметром 0.17 мм), а поплавці – спортивного типу закругленої форми чорного, бронзового або червоного кольорів, з подовженою антеною з пластмаси і металевим або графітовим кілем.

Ловля в листопаді

Листопад – найхолодніший місяць осені, плотва стає малорухомої і клює рідко. Краще всього використовувати човен, вибираючись на риболовлю вранці або з 15-16 годин дня. Для вдалого клювання варто спробувати ловлю на мормишку, за формою і кольором нагадує водяних жуків, і спробувати зімітувати гру, схожу на їх рух. Не варто використовувати великі екземпляри, кращого всього віддати перевагу легким і невеликим видам. Спіймати плотву в листопаді стає ще складніше, особливо якщо починаються ранні морози. Настає глухе час і доводиться чекати льодоставу.

Ловля плотви на фідер

Якщо вашим місцем риболовлі є невелике озеро або канал, кращим варіантом стане ультралегкая снасть, однак потрібно пам’ятати, що клювання при лові фідером результативніше на течії, ніж у стоячій водоймі. Довжина вудилища не повинна перевищувати трьох метрів, а вага годівниці НЕ перевищувати сорока грамів. Для плітки добре піде котушка серії 2500. Вудилище і котушка повинні бути збалансовані і не перетягувати один одного. Повідець роблять з волосіні товщиною до 0.012 см і довжиною до 25 см. Варто встановити найтонший і чутливий квівертіп, при сильному вітрі його необхідно замінити на більш жорсткий. Найголовніше не перегодувати рибу. Намагайтеся подати невелику кількість прикормки, але найважливіше зробити це дуже точково! Робиться це шляхом забросов підгодовування в одне і те ж місце (використовуйте кліпсу на шпулі котушки для фіксації волосіні після закидання на потрібну відстань).

Підгодування для осінньої плотви

Прикормка восени необхідна, але повинна бути строго дозована і не складатися з занадто великих кормових фракцій, так як метою є привернути рибу, а не перегодувати її. Можна використовувати переміщених з панірувальними сухарями, толокном і соняшниковою макухою сушених дафній, мотиля або рубаних черв’яків, для обважнення яких рекомендується додати суху подрібнену глину або грунт. Можна додавати сухі речовини, такі як сухе молоко, какао або дріжджі, які допоможуть прикормці швидко розпастися. Не варто захоплюватися ароматизаторами, вони можуть відлякати рибу. Прикормку не варто робити і дуже світлою, інакше вона буде сильно виділятися на тлі дна. Необхідно обмежувати кількість жирної олії і використовувати здебільшого тваринні компоненти.

1 коментар до “Ловля плотви восени”

  1. Коли краще йти на водойму?

    У жовтні-листопаді активність цієї риби в порівнянні з літнім періодом помітно знижується. Вона вже менше пересувається по водоймі і йде до більш глибокі місця.
    Золотою осінню сорога з великим ентузіазмом клює в ясний сонячний день, ніж під час дощу. Холодний вітер, сльота, різкі перепади тиску, зміна погоди – все це зводить клювання плотви нанівець.
    В осінні місяці плотва краще буде клювати на ранковій зорі. Власне, як і влітку. Гарне клювання можна спостерігати до 10-11 годин ранку. Потім зграї плітки йдуть відпочити на кілька годин (на “тиху годину”) і клювання поновлюється приблизно годин на 14. Якщо день видався ясний, то клювання будуть радувати вас до самого заходу.
    Тепер ми дізнались, яку погоду любить осіння плотва, і в який час вона клює найбільш активно. Тепер дізнаємося, які снасті потрібно брати на осінню риболовлю, щоб не розполохати рибу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *