Лов судака восени

Судак3

Лов судака восени

10 порад для більшого улову Судака

Лов судака восени на джиг і троллінгом

Лов судака восени починається з кінця серпня, на початку вересня вже можна починати вночі ловити на jig. Мало хто знає, що саме в період лову судака восени, він добре бере на jig, але разом з цим судак поступово починає підходити до місць зимівлі і зміщується на великі глибини, тому вересень – це час для jig-ових приманок.

У міру похолодання, починаючи з жовтня місяця, настає знову жор судака, який є найтривалішим в році і триває весь жовтень і до середини листопада, але, як правило, при лові судака восени, жовтень – це найкращий місяць у році для лову крупного судака . Звичайно, такого кльову як в преднерестовий період ви не побачите, але якщо грамотно визначити місцезнаходження судака, то зловити його не складе труднощів. У жовтні можна ловити судака як на jig-ові приманки, так і на всілякі паралоновиє, пенополиуретановие рибки, а також важкі коливні блешні. У листопаді кльов судака вже стихає, але слід зазначити, що в цьому місяці можна зловити найбільш великі екземпляри судака, особливо за тиждень до льодоставу. Судак наче почуває цей момент і за цей тиждень можна вивудити непоганого судака. Багато рибалки відловивши в жовтні бачать, що кльов припиняється і закидають вудки до весни, але в листопаді якраз можна розраховувати на впіймання трофейних судаків.

В кінці літа приходить час вторинного осіннього ходу судака, коли він з морів пливе в гирла річок і чим більше спадає рівень води в річках, тим більше посилюється хід судака в цю місцевість. У цей час лов судака восени буває на багато добутливим весняної, але клювання може тимчасово припинятися при появі сильного вітру або дощу. Взагалі в морі, при глибині до 8 м, кльов безпосередньо залежить від сили вітру: якщо він північний – тоді риба зовсім бере на наживку, якщо ж південний – кльов перевершує як навесні і восени, так і взимку.
Восени судак тримається низин річок і, на відміну від червоної риби, не йде в ями на зимівлю, а навпаки – збирається в густі зграї на глибині до 2 м і очікує потрібного часу, щоб рушити в річку. У теплу зиму судак постійно рухається вгору за течією, якщо ж зима видалася суворою, то судак бере тільки під час відлиг. Час осіннього ходу судака припадає на початок або середину березня; в кінці березня і початку квітня йде запізнілий судак, разом з лящем. Практично всю зиму судак проводить на глибині, в ямах, за винятком судака, що населяє пониззя річок.
Іноді, вони розділяє свої ями з лящем, зимуючи разом. Але все-таки найприбутковішою є ловля судака під час його весняного ходу. Попавшись в мережі, судак ніколи не метається і не намагається вирватися від туди, зовсім навпаки: або смирно сидить у хвості невода, або намертво чіпляється зубами за мережу. Якщо його викинути на берег, він смирно лежатиме на піску, не намагаючись дістатися до води. Судак відрізняється якоїсь ніжністю; щоб він заснув достатньо взяти його за хвіст і трохи потрясти. Якщо ж судака помістити в так зване озеро-садок з мулкуватим дном, то очі його швидко затягуються якоїсь плівкою і риба «сліпне»; тулуб судака також знаходить темний відтінок. У зв’язку з цим переселення судака досить складне завдання і вимагає певних знань в області фізіології риби.
На відміну від ляща, м’ясо судака майже не кістляво і смачне, тому має велику цінність.

Судак6

Хочете зловити більше судаків нинішньої осені? Тоді спробуйте дотримуватися наведених тут порад. Редакція американського журналу Walleye In-Sider попросила кількох відомих рибалок, постійних учасників професійних чемпіонатів з ловлі судака, поділитися деякими зі своїх секретів осінньої лову «ікластого». Коли ми говоримо про секрети, то маємо на увазі рекомендації визнаних «профі», слідуючи яким вам вдасться ловити рибу набагато ефективніше, ніж зазвичай. З урахуванням питань із читацької пошти в цій статті описані десять кращих стратегій полювання за осінніми хижаками.

1. Слідкуйте за Місяцем
Осінь приносить із собою золоті днинки в судачьей рибалці, а ловля осінньої вночі може бути набагато успішніше, ніж при світлі дня, особливо в періоди повного місяця. «Судаки в нічний час жирують повсюдно, але цей жор стає найбільш інтенсивним восени під час фази повного Місяця», – стверджує Джефф Едвардс, профі з Шорвью, Міннесота.

Падіння температури змушує судаків виходити на мілководді, де вони хапають на ділянках з глибиною 2,5 м і менше воблери різних типів. І зовсім необов’язково, щоб штучні приманки походили на живі прототипи. Головне в воблере – привертають увагу хижака очі як точки атаки і великий силует воблера. Кращий період лову – п’ять днів до повного Місяця і п’ять днів після.

2. Джиг на глибині
Якщо ви виявили глибоководну брівку в прибережній смузі, «осідлайте» її і переходьте на джиг. Осінні судаки часто скупчуються біля довгих мисів, що мають продовження під водою. Тут успіх приносить проводка приманки з мілини на глибину. «Восени я беру джиглголівку в 10 г, оснащую її 7,5- або 10-сантиметрової приманкою Galp! Minnow (Berkley) і ударяю нею по дну перед судаками, – говорить Джонні Кендл з Девіс-Лейк, Північна Дакота, – це “смертельна” подача приманки в даний час року ».

3. Час баунсера
Оскільки осінній судак тримається ближче до дна, досить ефективним інструментом становітсяоснастка з вантажем bottom bouncer, особливо коли рибу доводиться шукати на великій акваторії. «Баунсер дозволяє подавати живу приманку на будь-якій швидкості проводки, – говорить Том Беккер з Фарго, Північна Дакота. – Комбінація приманки з таким вантажем допоможе визначити, наскільки активний судак в даний час ». Починайте повільно тягти виповзка на оснащенні зі спиннер слідом за баунсером, а потім потроху додавайте швидкість, поки не досягнете контакту з рибою.

4. Повний вперед
При охолодженні води зовсім не обов’язкова повільна проводка. Додайте ходу і тролінг на максимальній швидкості. «Я ніколи не переставав дивуватися, наскільки більшого успіху можна домогтися при швидкісному троллінге протягом усього осіннього періоду», – говорить Кендл.
Прикладом з практики цього професіонала може служити день 23 листопада 2006 Кендл, зламавши човном прибережний льодок, рибалив зі своїм приятелем на озері Девілс в Дакоті. Температура води була трохи вище нуля, і брава парочка отримала всі клювання на воблери, «піймав» вірну швидкість троллінгу 3,5 км / ч. «Якщо я і помилюся, то тільки в бік збільшення швидкості, тому що пошук риби – це 90% роботи на рибалці», – стверджує Кендл.
Отже, троллінг швидше, щоб освоїти якомога більше водного простору.

5. джиговий болісно
При пошуку згрупувалися осінніх судаків можна бомбардувати їх джиговий блешнями. Знайдіть «банду» хижаків, встаньте над ними і продзвонити в обідню дзвін вертикальним джиггинг ваших блешень. «У річкових системах або коли умови диктують агресивну подачу приманки, я використовую 10-грамову джиговую блешню Hopkins, – говорить Дейв Ван Осс, професіонал з Еплтона, штат Вісконсін, – і застосовую добре помітну FireLine з тестом 4,5 кг. Я бачу по волосіні, як блешня планує вниз, і, якщо помічаю, що вона смикається, роблю підсічку ».

6. Зелені водорості
Далеко не всі водорості привертають рибу і не всі залишаються у воді до глибокої осені. Знайшовши ще живі водні рослини на озері, ви можете виявити справжній скарб. «Зелені водорості в жовтні можуть стати золотою жилою, – говорить Кендл, – судаки залишають відмерлі зарості водних рослин, тому багато рибалок з приходом осені зовсім відмовляються ловити на ділянках з будь-якими водоростями».
Отже, якого типу водорості залишаються зеленими довше інших? Деякі рослини з широким листям зберігаються живими значно довше, ніж слабкі з тонкими стеблами. Якщо ви знайдете такі водорості, зачепити судака буде не надто важко. П’явка на оснащенні з ковзаючим поплавком іліексцентрічние коливання Shad Rap (Rapala) обов’язково привернуть увагу хижака.

7. Любителі рок-н-ролу
Солодкі звуки рок-н-ролу не втратять ніколи! Кім Татусеві з Есканаба, штат Мічиган, в цьому переконаний. Восени він прямує до скель і виявляє там цілі полчища судаків, яких ловить на 14-грамову джиглголівку забарвлення шартрез з насадженим на гачок виповзками.
Якщо бички об’їдають хробака, він включає в справу темно-коричневий воблер Hot’N Tots для імітування того самого докучливого бичка.
«Скельні рифи біля глибин привертають найбільших риб, – говорить рок-фанат Ван Осс, – я троллінгу, ведучи одна планер з мілководній боку рифу, інший – над рифом і третій – над глибиною. Таким чином отримую більше шансів зловити рибу незалежно від того, де вона воліє стояти в даний момент.

8. Крутизна і глибина
Коли літо закінчується, переходячи в осінь, судаки опускаються на глибину, де їх можна знайти біля крутих звалили. Там вони поглинають у величезній кількості малюків, які збираються у глибоководних бровок. І чим крутіше ця брівка, тим краще.
«Я шукаю бровки, схожі на стіну, – говорить Татусеві, маючи на увазі західну сторону затоки Малий Бей де Нок, трохи на південь від Есканаба. – Якщо ви йдете над глибиною 1,5-2,5 м і вона круто обривається на 9; 12 або 15 м, значить, ви знайшли найфантастичніші місця ».
Для пошуку риби біля крутих бровок можна використовувати самі різні приманки і способи їх подачі. Джигові найбільш популярні, але непогано працюють і оснастки з живими насадками, а троллінг допомагає обловить найбільш обширні бровки. Татусеві воліє закидати глибоко занирювати воблери. Він ставить човен над глибиною і робить закид до верхньої частини бровки.

9. «Гра в жабу»
У багатьох випадках в лові судака можна зробити ставку на жабу. Увага до земноводним приносить успіх, коли більшість традиційних осінніх тактик не працюють. У фермерських ставках, болотищах і калюжах життя цих істот кипить з весни до осені. Але якщо температура падає, невеликі водойми замерзають першими і морозець змушує жаб переселятися в сусідні, більш великі водойми.
«Існує зовсім невеликий період, коли на мілководді можна зловити хорошого судака на жабу, – говорить Кендл. – У даному випадку я маю на увазі північну частину озера Девілс, оскільки тут до нього примикає багато боліт і відбувається велика міграція земноводних ».
Коли можна «зіграти в жабу»? Якщо, виходячи ввечері на водойму, ви помічаєте навколо рух земноводних, саме час спробувати зловити судака на мілині.

10. Уходящее тепло
Осіння рибалка буває найбільш активною на точці, де вода залишається все ще теплою. Восени при охолодженні води вдається знайти досить серйозні «гарячі» точки. Їх досить легко обчислити, і вони постійно будуть постачати вас якісної рибою.
Осінні судаки часто збираються біля зливів теплої води, дивуючи рибалок щільністю скупчення риб на невеликих ділянках. Вивчайте берегову лінію, шукайте жолоби або канави, де може скупчуватися тепла вода, і бульбашки повітря на поверхні, які свідчать про присутність підземних труб. Спостерігайте за чайками, полюючим за кормової рибою. «Риба не любить холодну воду, і, коли температура води падає, вона мігрує до джерел теплої води, – говорить Ван Осс, який веде список таких точок на індустріальній річці Фокс в його рідному Вісконсині. – Коли ви знайдете подібні джерела теплої води, де чайки кружляють і хапають з води малька, знайте, що тут рибалка може бути просто фантастичною.
Ловля судаків в цих умовах полягає більше в пошуку точок, ніж в підборі «убивчих» приманок. Тут можуть працювати і воблери, і джиги, і повільна проводка джиг-головки з мальком на гачку. Якщо ці варіанти не працюють, пробуйте ковзати по глибокій воді напроти джерела теплою і троллінговать. Зливи теплої води приваблюють осінню рибу.

Судак2

Лов судака восени на джиг і троллінгом
Лов судака восени може бути умовно розділена на два періоди: літньо-осінній та осінньо-зимовий. Перший період починається приблизно в кінці серпня, коли вода починає трохи остигати і хижак активізує свою діяльність. На початку періоду наближення осені тільки починає помічатися, і судак ловиться в тих же місцях, де і влітку, але активність його зростає. З подальшим похолоданням хижак стає все більш активним. Він активно годується, переміщаючись при цьому ближче до зимовим стоянках.

Поняття зимової стоянки у судака не так сильно виражено, як допустимо у ляща. Судак і влітку дотримується глибоких місць, але з осіннім похолоданням практично припиняються його виходи на мілководдя і судак концентрується у найглибших ям. Зрозуміло, ями повинні бути пов’язані з руслом і на них має бути хоч якесь перебіг. Ями, ізольовані від русла мілководдя, судак місцями своєї стоянки не вибирає, хоча це можна сказати практично про всі види річкової риби.

Наприкінці жовтня починається осінній жор судака, з яким і пов’язують початок осінньо-зимового періоду лову. Весь цей період, а триває він до самого льодоставу, характеризується підвищеною активністю судака, яка дещо знижується тільки при різкому погіршенні погоди пов’язаних із проходженням циклонів і атмосферних фронтів. Особливо успішною буває лов судака в листопаді, – в розпал осіннього жора.

Лов судака восени починається з облову теоретично перспективних місць і пошуку активної риби. У зв’язку з постійними міграціями судака, місця, які приносили успіх кілька днів тому, сьогодні можуть бути вже порожніми і рибалці доводиться знову шукати, шукати і ще раз шукати …

Більшою мірою постійним пошуком характеризується ловля судака восени на водосховищі, де теоретично перспективних місць може бути багато. Найбільш простими відносно пошуку судака є невеликі і середні річки. На таких водних об’єктах ловля восени зводиться до облавливании руслових ям, які зазвичай знаходяться в місцях повороту річки і легко “читаються” навіть по рельєфу берега.

Говорячи про способи лову судака восени, ми в першу чергу відзначимо спиннинговую ловлю і тролінг. Під поняттям лову спінінга ми розумітимемо ловлю на джиг, оскільки з урахуванням специфіки місць проживання судака використання іншого способу лову буде недоцільно. Можлива також ловля судака на дроп шот, тим більше, що у важкому виконанні цей монтаж по тактиці лову близький до джиговий.

Тактика лову судака на спінінг заснована на ступінчастій проводці приманки в придонному шарі. Підйом приманки треба дном виконується за рахунок підйому кінчика вудилища вгору, в момент же опускання приманки вільна волосінь змотується на котушку. Чергування цих дій дозволяє зберігати лісочку в натягнутому положенні і контролювати клювання і рух приманки.

Лов судака на джиг восени може вестися як з берега, так і з човна. Другий варіант, звичайно, більш прийнятний з точки зору уловистости, але і просидіти в човні кілька годин на холодному вітрі серед водних просторів не кожному до душі. У теж час цілеспрямована ловля великого судака можлива тільки з човна, причому троллінг в цьому плані буде ефективніше лову спінінга. Справа в тому, що тролінг дозволяє використовувати рибалці широкий спектр приманок, а відповідно за допомогою троллінгу простіше підібрати потрібну приманку для лову саме великого трофейного судака.

Як приклад наведемо хоча б той факт, що щоб загнати на робочу глибину навіть важкий потопаючий воблер, потрібна деяка дистанція проводки. При лові спінінгом на виведення воблера на робочу глибину може піти до половини дальності закидання, що робить ловлю з човна не ефективною, а берегову – неможливою. При лові троллінгом ж дистанція проводки практично нічим не обмежена.

Але й лов спінінгом має чималi позитивними якостями. У першу чергу це її мобільність і керованість. Завдяки цьому кількість спійманої риби на спінінг найчастіше буває більшим, ніж на троллінг, хоча розміри риби рідше бувають трофейними.

Окремої уваги заслуговує ловля судака вночі восени. У нічний час активність і без того жирує хижака досягає апогею, так що при правильно обраному місці успіх рибалки буде практично гарантований.

Один коментар до “Лов судака восени”

  1. Застосовувані снасті
    Cудака восени на силікон фірми Mans – Predator №3. Оскільки риба перемістилася на великі глибини використовуємо джиг-головки масою 22-28 грамів. Додатково монтується тройничок, тому як часто судак виробляє атаки в голову силіконової приманки. Особливу увагу риболов приділяє повідців, оскільки ловля судака на джиг проходить на всіляких бровках, перекатах, бажано, щоб повідець був не менше тридцяти сантиметрів. Досить часто довжина повідка рятує приманку. Шнур використовується на безинерціонной котушці перетином 0.13 міліметра. На глибоких ділянках на нього вельми слабо впливає перебіг, а розривне навантаження його дає можливість ловити на нього досить пристойні особини риби

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *