На що ловити коропа в жовтні

Карп6Короп – окультурена форма сазана, яку розводять в наших ставках. Є кілька порід коропа: дзеркальний, лускатий та ін. Це теплолюбна риба. Короп невибагливий в їжі, для розведення використовуються навіть непривабливі кар’єри. Вага риби до кінця другого року становить 600-800г. А найкрупніші екземпляри досягають до 12-15 кг. В основному короп воліє триматися у водних заростях.
Ловлять цю рибу в літній період в основному поплавками і донками, не складає виключення і ловля коропа в жовтні. При настанні осені риба починає посилено годуватися, особливо в спокійні теплі дні. Чим холодніше стає на вулиці, тим гірше протікає клювання, і короп зміщується в зимувальні ями. Риба вже практично не нишпорить по водоймі. Тепер рибалці доводиться самостійно шукати ці зимувальні ями. І приманка повинна потрапляти тільки в потрібне місце і в потрібний момент, тобто коли риба виходить годуватися.
Перевага віддається біжить оснащенні, що дозволяє застосовувати тонку волосінь (флюорокарбоновую) і на більш далекі відстані доставляти насадку, що особливо важливо при лові з берега. Снасть вибирають за величиною передбачуваного видобутку. Якщо риба невелика, до 2 кг, то підійде м’який лад вудки, волосінь діаметром близько 0,3 мм.
Для того, щоб ловля була більш успішною – необхідна підгодовування всього місця риболовлі. Підгодовування в основному вживають рослинні: пшоняну кашу, варену картоплю, зерна кукурудзи. Причому, однозначної поради – яка з них краще – бути не може. На кожній водоймі або озері у коропів свій смак. Але слід пам’ятати, що лов коропа в жовтні припускає насадки тваринного походження. Це може бути пучок звичайних дощових черв’яків.

В даний час для лову коропа застосовують також фідер – це вудилище з годівницею. Вся снасть дуже міцна, адже короп – риба пристойна, щоб його витягнути, треба мати особливу силу й міць снасті. Зазвичай беруть матчеве вудилище, оскільки у нього чутлива верхівка. Вудилище довжиною 2,5-3 метри дозволяє закидати годівниці на відстань до 100 метрів. Також вважаються незамінними коропові котушки й сигналізатори клювань на електроніці. Найбільш ходові волосіні діаметром0,3-0,35 мм.

Щоб успішно ловити коропа в жовтні, необхідно правильно підготувати бойли на гачки – круглі кульки з борошна з додаванням різних ароматизаторів. Про цю насадку багато написано в літературі, але кожен рибалка має свій рецепт її приготування. Тільки треба пам’ятати, що бойли без запаху – це беззубі насадки і вони служать ні добре, ні погано. А незважаючи на величезне різноманіття сучасних коропових монтажів, бажано ніколи не викидати годівниці. Тільки годівниця з повідцем допоможе зловити справжній трофей.

Ставкові коропи проводять багато часу в очеретах, до сходу сонця вони набагато краще беруть приманку. Клювання ввечері непостійний, йде переважно невеликий короп. Для лову коропа в жовтні найкраще підходить та сама яма, де проходить зимівля риби. Ці місця, як правило, мають пристойну глибину і слабка течія. Хоча короп теплолюбна риба, але ловиться практично цілий рік, і продовжує вести активний спосіб життя. Харчується ця риба тваринами насадками, мальками. А це означає, що можна ловити її не тільки всю осінь, але й всю зиму.

1 коментар до “На що ловити коропа в жовтні”

  1. В таку погоду треба брати намет павільйог дружню компанію і ящик горілки … А карп добре бере в ашані ахахаах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *