Зимова екіпіровка рибака

%d0%b7%d0%b8%d0%bc%d0%be%d0%b2%d0%b0-%d0%b5%d0%ba%d1%96%d0%bf%d1%96%d1%80%d0%be%d0%b2%d0%ba%d0%b0

Про те, що зима — найхолодніша пору, знають усі, але чомусь вважають, що саме на рибалці настільки холодно, що ніякий одяг і взуття не здатні забезпечити тепло і комфорт. Безумовно, це все нісенітниця. Правильно одягнувшись, рибалці не страшний і тридцятиградусний мороз, хоча, безумовно, при такій температурі рибалка помітно ускладнюється. Що стосується температури, то новачкові я б порадив свої перші кроки в зимовому лові робити при температурі повітря не нижче мінус п’яти градусів морозу. А краще і зовсім у відлигу. Тоді можна буде повністю сконцентруватися на риболовлі.

У рибалці з льоду це особливо актуально. Одягатися слід тепло, але разом з тим не втрачати мобільність і легкість рухів. Пам’ятаю, як батько мене наряджав в парашутні штани і баранячий кожух, в яких я, напевно, не замерз, якби навіть заночував на льоду. Але маса і габарити того одягу були занадто надмірними, щоб говорити про комфорт. Часу пройшло з тих пір чимало.

Зараз питання одягу легко вирішується використанням спеціальних зимових костюмів. Практично всі з них, крім властивостей максимально зберігати тепло, ще й здатні відводити вологу. До речі, відводити вологу від тіла на зимовій риболовлі — вкрай важлива річ. Дуже часто адже доводиться інтенсивно рухатися і, природно, потіти. Однак залишатися мокрим в морозний день — дуже небезпечно для здоров’я.

Іншими словами, якщо бюджет дозволяє придбати спеціальний зимовий одяг, це потрібно зробити. На щастя, останній коштує приблизно стільки ж, що і звичайний. А ще багато сучасних рибальських костюмів виглядають настільки красиво, що в них не гріх і на роботу піти. Правильно і логічно так само мати термобілизну, але це не настільки обов’язково.

А ось що особливо важливо — це непромокальне та тепле взуття. У морозний день, безумовно, підійде і класика — валянки, але коли відлига або на льоду вода, однозначно слід використовувати непромокальне взуття. До речі, теплі і довговічні спеціалізовані зимові чоботи на пінці коштують майже так само, що і нові валянки. Багато бувалих «пінгвінів» в якості захисту від води і навіть морозу використовують бахіли з комплекту хімзахисту. Дешево, не зовсім зручно, але цілком надійно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *