Зимові снасті

%d0%b7%d0%b8%d0%bc%d0%be%d0%b2%d1%96-%d1%81%d0%bd%d0%b0%d1%81%d1%82%d1%96

Без снастей, звичайно, рибалка відбутися не може. У кожного рибалки-зимника згодом виробляється свій індивідуальний арсенал, проте у початківців він цілком стандартний і більш передбачуваний, ніж навіть медична аптечка. Одне з перших, з чого починаються зимові рибацькі снасті- це зимовий ящик. Втім, чимало цей рибальський аксесуар навмисно не використовують, замінюючи його рюкзаком і розкладним стільцем.

Це цілком виправдано під час стаціонарної Лещової риболовлі на закормленних лунках, а так само при використанні намету. При цьому добиратися на риболовлю слід явно не громадським транспортом, інакше зимові снасті в рюкзаку можуть перетворитися на купу мотлоху. Особисто я використовую ящик. Цілком підходящий варіант можна знайти за 30-50 $. Як на мене, з ящиком надійніше, мобільніше і зручніше.

Обов’язково повинна бути запасна коробка з блешнями, гачками, свинцевими дробинками і кивками. Користуватися ними, правда, часто не доведеться, адже специфіка зимової риболовлі така, що на льоду практично ніяких операцій з доробки або зміни снастей не проводять, максимум перев’язують мормишку або гачок. Як відомо, зимові снасті особливо делікатні, а з такими на холоді працювати вкрай складно. Та й неприємно, м’яко скажемо. Зазвичай більшість питань вирішується діставанням з скриньки іншої вудки. Для цього, звичайно, їх деякий запас повинен бути.

Не можна назвати точну кількість вудок, яку з собою слід мати. Це може бути і одна вудка, але краще 7-10. У більшості своїй вудки поділяють на поплавочні і мормишечні (кивкові). Правильно і ті, й інші мати в запасі.

По-перше, заздалегідь невідомо, що сьогодні рибі буде до душі: практично нерухомий мотиль на мініатюрному гачку (найактуальніше для білої риби) або  разом з блешнею (окунева класика). Нарешті, є моменти, коли ефективно чергують обидва варіанти. Наприклад, знайти рибу блешнею, а потім, прикорм, поставити кілька поплавцевих вудок.

У більшості ж своєму ми чітко уявляємо, на яку рибу і в яких умовах будемо полювати. Свій рибальський набір розумно так само доповнити вудкою для блеснения і лову на балансир. Часто по активному хижакові — це найефективніша снасть.

Яку конкретно волосінь, мормишку, гачок і вантаж застосувати, залежатиме від водойми. Зазвичай зимові діаметри лісок лежать в межах від 0,08 мм до 0,14 мм, блешні використовують діаметром 2,5 — 3,5 мм і вагою до 0,6 гр. Найкращий спосіб новачкові не прогадати зі снастями і взагалі з діями — не тільки напередодні виїзду проконсультуватися з досвідченими товаришами, а й попроситися з ними на риболовлю.

Нарешті, осягати ази зимової ловлі з льоду одному не тільки нерозумно, а й вкрай небезпечно. Хороший напарник здатний буквально за пару виїздів повідати і показати стільки моментів, що поодинці починаючому не збагнути і за всю зиму. До речі, зимова риболовля досить проста в освоєнні. Нехай спочатку за кадром залишиться маса тонкощів, але уроки, отримані на перших виїздах, не дозволять Вам в кльовий день, як мінімум, повернутися додому без улову.

Що стосується конструкції самих вудок і особливостей їх вибору, то тут все, напевно, на три порядки простіше, ніж з вибором літніх вудилищ. Нарешті, при вартості вудки в 1-3 $, погодьтеся, помилитися не так страшно.

Основні вимоги при виборі вудочки:

  • Хлистик повинен бути максимально м’яким навіть для досить міцних лісок (0,12-0,14 мм).
  • Змотування і розмотування волосіні має відбуватися легко і плавно незалежно від типу мотовила.
  • Чим делікатніше снасть, тим це важливіше. Особливо на це потрібно звернути увагу, якщо вудка вибирається для лову на мормишку. У кожному разі снасть повинна зручно лежати в руці.

Для поплавцевих вудок, які розташовуються на льоду, вимоги мінімальні, а от кивкові (їх доводиться постійно тримати в руці і до того ж задавати гру блешні) слід підбирати особливо ретельно. Особливо вітаються вудки з пенопластовой ручкою, які на морозі не так холодять руку. Найбільш популярні, так звані, «балалайки» (кругле мотовило для волосіні і хлистик нагадують цей російський народний інструмент). Якщо «балалайки» Вам зручні в руці (а це, до речі, індивідуально), цілком можна зупинити свій вибір на них. У мене більшість саме такі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *