Секрети успішної рибалки зимової рибалки

Belwood Lake, Ontario - Thursday Jan 15, 2009 -Blair Johnson of Fergus isn't bothered by the freezing temperatures as he sits on the ice of Belwood Lake, Thursday. Mathew McCarthy, Record staff - see story by . Request #21783-Local News 2:37:46 PM-15/01/09-Belwood Lake

Багато рибалок і не підозрюють, що в мороз і холоднечу рибалка може бути не менш яскравою, захоплюючою і результативною, ніж у будь-яку іншу пору. Взимку, як відомо, можна ловити як з льоду, так і з берега, якщо водойма, звичайно, не замерзла.

Особливо популярний зараз зимовий спінінг, коли на тлі засніжених берегів і морозних вод найстійкіші і відчайдушні рибалки так само, як і влітку, зі спінінговою снастю в руках полюють за хижаком. До речі, в Україні, Росії та Білорусі шанувальників цього стає все більше і більше.

І все-таки я пропоную розглянути класичну зимову рибалку з льоду. Вважаю, багато, ще не розсмакували смак і принади такого лову, хоча б бачили десятки, сотні, а то й тисячі рибалок, «шаманящіх» над лунками. Повірте, дане заняття має особливий шарм, азарт і принадність. Приєднуйтесь!

У рамках даної статті я спробую розвіяти міф про те, що при лові взимку з льоду, нібито, холодно, небезпечно, нецікаво та інше. А так само наведу деякі рекомендації та практичні поради новачкам, які буквально за тиждень зможуть підготуватися не тільки до свого першого виходу на лід, але і вже до перших успіхів. Адже в зимовій риболовлі все не так складно, як може на перший погляд здатися, головне — захотіти.

Природа розпорядилася так, що риболовля з льоду практично не перетинається з іншими видами лову. За винятком хіба що альтернативи відправитися зі спінінгом на незамерзаючу ділянку річки (втім, далеко не завжди це можливо), вибір зазвичай складається лише між тим, щоб залишитися вдома або відправитися на рибалку. Я для себе давно вибрав друге. І ось чому.

Нічого подібного, як при лові з льоду, Ви ніде не відчуєте. Судіть самі. Стають доступними практично всі ділянки, про які навіть при наявності човна Ви могли тільки мріяти. Риба хоч і стала більш млява і пасивна (не вся і не скрізь), все ж харчуватися не перестала і нікуди з водойми не поділася.

Більше того, її місцерозташування стало набагато передбаченим. Тепер не потрібно носити з собою величезний і часом дуже габаритний набір літніх снастей, майже завжди «зимовий скарб» поміщається в рибацький ящик, який служить так само сидінням. Взимку ніколи не буває жарко, хіба що від активної ходьби або буріння лунок. Ніколи не вкусить комар і не стане докучати мошка. Абсолютно не варто переживати про збереження улову — спіймані і тут же застиглі на морозі риби, будинки, відтанув, бадьоро будуть плавати в мисці.

Взимку з льоду можна зловити практично будь-який вид риби. Якщо Ви затятий шанувальник поплавця або фідера, Вам не складе ніяких труднощів успішно полювати за окунем, щукою і судаком. Загалом, все максимально універсально, але разом з тим дуже різноманітно і захоплююче. Нарешті, зимова риболовля — сама бюджетна серед всіх інших видів, і по кишені практично кожній людині. І це лише неповний список всіх переваг.

Найближчим часом я, безумовно, поділюся своїм досвідом і спостереженнями щодо більш конкретних моментів зимової риболовлі, поки ж хочу дати ряд рекомендацій початківцям або тим, хто сумнівається, вступати чи ні до лав «пінгвінів» (так часом називають рибалок на льоду).

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *