Форель

Форель4

Опис форелі

Тіло форелі злегка приплюснуто з боків, тому риба виглядає трохи плоскою. Морда – усічена, коротка. Стандартна величина форелі – від 25 см до 35 см в довжину і від 0,2 до 0,5 кг кг ваги. Найбільші екземпляри форелі водяться в карельських струмках і річках, які багаті їжею, – деякі особини форелі можуть досягати від 1 кг до 2 кг маси тіла (відомий і 5-кілограмовий рекордна вага).

На сошнику у форелі є зуби :. Два ряди – на піднебінної частини рукояті сошника і три-чотири зуба – ЗАДНЬОЇ частини на переднетреугольной пластини спинний плавець налічує 910 гіллястих і 3-4 простих променя, хвостовий – 17-19, анальний – 317, черевний – 118, грудної – 112. Спинні плавники покриті точками, черевні – віддають в жовтизну.
Ловля такої риби, якою є форель – це класика риболовлі, що має величезну кількість поціновувачів і шанувальників у всіх країнах світу. Її м’ясо має дивовижними смаковими та поживними якостями, а сама рибалка – це напружений і захоплюючий процес.

Як і для всіх інших риб, тут потрібне серйозне увагу до характеристик снасті, способам і місцям лову. У наших водоймах широко поширені два види форелі – струмкова і озерна. Вона мешкає в чистій і прохолодній воді з температурою до +18? або +20? і хорошим течією. Зустрічається, в основному там, де присутні джерела і безліч струмків, а також на гірських річках.

Форель

Зимова риболовля на форель (ловля форелі взимку)
Форель – дуже недовірлива і обережна риба. Щоб приманити і вивудити її від рибалки потрібно чимало витримки і вправності. У зимовий час її обережність посилюється і завдання, що стоїть перед рибалкою, істотно ускладнюється. Ця риба реагує на будь-яке незначне рух і звук, дуже швидко здійснює подорожі у вертикальній площині і моментально виявляється щось на дні, то у поверхні водойми.

Взимку вона знаходиться в загальмованому, досить пасивному стані, їсть рідко, набагато менше рухається. У незамерзаючих водоймах вона може клювати набагато частіше, а в інших місцях особливу активність проявляє, коли лід починає танути і з’являються перші прогалини.

Багато рибалки згодні проводити добу безперервно на морозі, щоб зловити такий бажаний трофей. Там, де лов здійснюється з льоду, потрібно бути особливо непомітним, щоб не розполохати рибу. При найменшому натяку на небезпеку, необережному русі у лунки, сторонньому шумі, форель дуже швидко йде на дно.

Для лову форелі краще завжди бурити свіжі лунки. Поблизу старих вона прагне не з’являтися, ймовірно, відчуваючи підступ. Зимова снасть на цю рибу повинна відрізнятися міцністю і надійністю, а приманка – рухливістю, щоб викликати інтерес у неактивній в цей час риби.

Риболовля на форель навесні (ловля форелі навесні)
Ранньою весною форель все ще залишається в зимівельних ямах і практично ніколи не віддаляється далеко від них. Зустріти її можна на перекатах, на ділянках з помірною силою течії, де вода насичується киснем швидше. Там же швидше з’являється її основний корм – дрібна рибка, жаби, ручейник. Коли починається танення снігового покриву і вода значно каламутніє, то клювання помітно знижується.

Коли риба починає виходити з глибини, з’являється можливість ловити досить великі екземпляри. Форель відчуває себе комфортно лише коли температура води не перевищує +20? C. При підвищенні температури шукає більш прохолодні місця з чистою джерельною водою або просто йде в глибокі шари. У середині весни вже досить багато живності, яка служить для форелі їжею. Вона стає все активніше і добре клює, особливо, коли з’являються перші комахи – жуки, метелики, гусениці або бабки.

Під час весняної риболовлі потрібно бути гранично обережним, щоб не злякати форель, яка, наситившись, варто в затишних місцях на невеликій глибині. Перелякана риба ні за що не захоче брати ніяку приманку, а в разі небезпеки вона може опуститися на дно. Якщо ще немає сильної спеки, вона буде ховатися серед рослинності, яка дає їй і укриття, і їжу.Форель3

Риболовля на форель влітку (ловля форелі влітку)
Влітку форель нечасто з’являється біля берегів і за кормом виходить, в основному, вночі, коли вода трохи охолоне. Найбільш ймовірні місця, в які вона може попрямувати на годівлю – це джерельні річки з великою кількістю струмків, приток і прозорою водою. На великих рівнинних річках, що протікають через озера, вона не водиться. На гірських річках з сильною течією можна виловлювати не дуже великі екземпляри, тому швидкоплинна вода вимиває весь корм.

Велике значення надається правильному вибору місця риболовлі. У літній час при сприятливій погоді форель весь час рухається по акваторії водойми і знайти, де вона перебуває зараз, може виявитися проблематичним. Зазвичай форель намагається триматися головою проти напрямку струменя. У таких місцях можлива вдала рибалка, якщо вийде підібратися до риби проти водного течії.

Для літнього лову форелі використовують махові і штекерні вудки. Основна складність такого лову – закидати припадає на пристойне видалення від берега. Дуже важлива і снайперська точність закидання. Реакція риби на безліч закидів завжди одна – зачувши небезпеку, вона ховається. Для далеких закидів ідеальний варіант – спінінг. Їм можна ловити як з берега, так і сплавсредства, але частіше практикується все ж її берегова ловля.

Риболовля на форель восени (ловля форелі восени)
Восени форель, на відміну від багатьох інших риб, відчуває себе дуже комфортно. Саме восени вона йде на нерест, який стартує вже у вересні і триває близько місяця, іноді затягуючись майже до січня. У цей час форель стає не такою полохливою і більш агресивною, попадається в самих різних частинах водойми – глибоких і не дуже.

Осіння форель знаходиться весь час у русі, посилено набирає вагу перед ікрометанням і готується до приходу холодів. Восени добре працюють практично всі наживки і приманки: обертається блешня, воблер, маленькі пуголовки, молодь інших риб і навіть самої форелі.

Восени створюються відмінні умови для лову нахлистом і риболовлі на спінінг. Форель відмінно бере штучну мушку. У безвітряну погоду краще ловити її на «суху» мушку, використовуючи традиційні снасті. Добре вона ловиться і в теплі дні, коли мрячить дрібний дощик. Для такого лову підбирається «мокра» мушка.

Під час нересту не варто заходити в воду. Потрібно залишатися на березі або рибалити з човна, щоб ненароком не пошкодити виметанную ікру. Негативно вплинути на клювання можуть раптові осінні заморозки і затяжні дощі. Після недовгих дощів риба часто виходить знову на мілководді і її харчова активність збільшується.
Форель7

Окрас форелі

Колір форелі нестабільний і схильний до переходів: зі спини її тіло зазвичай має зеленувато-оливковий відтінок, з боків – жовтувато-зелений, з плямами чорного, білого або червоного тону (іноді з блакитним облямівкою), по черевця – сірувато-білий, нерідко з жовто-мідним відливом. Часто буває так, що відзначається переважання якого-небудь одного тону – наприклад, темний окрас, перехідний майже в чорний, або, навпаки, світлий, який доходить до безбарвного.

В цілому, тон тіла у форелі знаходиться в залежності від декількох факторів – кольори дна, стану води, сезону та корму. Відзначено, що при наявності вапняної води, у риби переважає світлий і сріблястий забарвлення, а у водоймах з торф’яним або мулистим дном – темний. Колір характеризує і те, як харчується форель: сита риба більше схильна до однотонности і відсутності плям. Змінюється забарвлення і при переселенні форелі з природних водних джерел в штучні. У цьому випадку у неї з’являються або зникають смуги і плями.

Відмінності між самцями і самками форелі

Самки форелі відрізняються від самців більшою величиною тіла, меншим розміром головизною і меншою чисельністю зубів. Отже, самці, навпаки – менше тілом, з великою головою і рясною кількістю зубів. У зрілих особин чоловічої статі нерідко загнутий вгору кінець нижніх щелеп, ніж їх так само легко відрізнити від самок. М’ясо і тих і інших за кольором може бути забарвлене в різний тон – білий, жовтуватий або червонуватий.

Види форелі

Форель – поняття ємне, яке включає в себе кілька видів риб (всі вони входять в підродина лососевих сімейства лососевих). Форель відзначена в 3-х з 7 пологів підродини.
Голець – рід голець включає в себе наступні види:
голець Fontinalis agassizi – голець сріблястий (вимерлий на сьогодні вид)
голець namaycush – голець-крістівомер озерний
голець мальма – мальма
голець confluentus – голець великоголовий
голець Fontinalis – палія американська
голець Fontinalis timagamiensis
Лосось тихоокеанський – рід Oncorhynchus складається з наступних видів:
Oncorhynchus Мікіжа – форель райдужна
Oncorhynchus aguabonita – форель золота
Oncorhynchus gilae – форель Гіла
Oncorhynchus clarki – лосось Кларка
Oncorhynchus Masou rhodurus – форель Бива
Oncorhynchus caucass – форель кавказька
Oncorhynchus Apache – форель апачів
Лосось благородний – рід Salmo включає такі види:
Salmo ischchan – форель севанская
Salmo Летніца – форель охридський
Salmo вьюновие oxianus – форель амударьінская
Salmo вьюновие marmoratus – форель мармурова
Salmo platycephalus – форель плоскоголових
Salmo вьюновие – форель озерна (кумжа) і форель струмкова
Форель obtusirostris – форель адріатична

Форель11

Основні являються два види форелі: струмкова форель (пеструха) і райдужна.

Струмкова форель мешкає в басейнах річок Балтійського, Білого, Каспійського, Чорного та Азовського морів. Дуже вимоглива до кисневого режиму. Форель струмкова має ніжний, смачним м’ясом. Цінується за дієтичні якості. Струмкова форель типово холодноводна риба, живе переважно в гірських річках і струмках, а також в рівнинних річках з піщано-гальковим грунтом, з холодною джерельною чистою водою, багатою киснем. Тіло вкрите щільною лускою, на голові лусок немає. На тілі і на спинному плавці чорні та червоні цятки. Останні облямовані світлим обідком. Забарвлення сильно варіюють від темної до світлої.


Зростання струмкової форелі залежить від умов життя; за сприятливих умов на третьому році вона виростає до 500 гр. Живе до 12 років і досягає 10-12 кг ваги. У ставковому господарстві на природній їжі вага годовиков струмкової форелі становить 20-25 г, а на другому році – 130-170 р Статева зрілість настає на 3-4 році. Самці відрізняються від самок за шлюбним поряд і вигинів щелеп. Плодючість 200-1500 ікринок, в залежності від ваги самок. Нерест відбувається з жовтня по січень при температурі води нижче 8 градусів на мілководних ділянках з швидкою течією, на кам’янисто-галечному грунті. Ікру самка закопує в грунт. Ікра оранжевого кольору, діаметром 4-6,6 мм. При температурі води 1-2 градуси розвиток ікри триває до 200 днів, при температурі 6-8 градусів – 65 днів. Личинки мають великий жовтковий мішок, який розсмоктується через 20 діб. Незважаючи на те, що струмкова форель росте дещо гірше райдужною, в інтенсивних форелевих господарствах розводять обидва види. При спільному розведенні краще використовуються виробничі споруди. Крім того, помічено, що у присутності райдужної форелі струмкова форель повніше використовує корм. Ікру струмкової форелі отримують і інкубують восени, навесні інкубують ікру райдужної форелі в апаратах, що звільнилися від струмкової форелі.

Форель5

Райдужна форель спочатку мешкала в Північній Америці, але наприкінці минулого століття була завезена в Європу і в даний час отримала найбільш широке поширення. Райдужна форель високо цінується за дієтичні якості. Назва райдужної ця риба отримала за сріблясту забарвлення з чорними цятками на спині і широку райдужну смугу уздовж бічної лінії. Ця смуга особливо виділяється у самців в період статевого дозрівання. Райдужна форель вважається Холодноводні рибою, але вона швидко зростає і в тепловодних ставках з хорошим кисневим режимом; при великій кількості природної їжі. Краща температура для живлення і росту 16-18 градусів. Сеголетки виростають до 25-30 г, в однорічному віці – до 100-125 г, у дворічному – 200 г і більше. Плодючість молодих дворічних самок 800 ікринок, дорослих до 3000 ікринок, в середньому близько 2000 ікринок. Як і струмкова, райдужна форель хижак.

В даний час широкого поширення набули високопродуктивні різновиди райдужної форелі – форель Дональдсона, глибоководна канадська форель камлоопс. Швидкість росту цих форм у 2 – 2,5 рази перевищує темп зростання райдужної форелі. Хоча розмір ікринок дещо менше, плодючість на 25 – 30% вище. Форель камлоопс нереститься на 1,5 – 2 місяці раніше райдужної форелі, що дозволяє при комбінованому вирощуванні двох форм розтягувати сезон реалізації товарної риби. Товарної маси камлоопс досягає всього за 12 місяців вирощування, що на півроку менше звичайного терміну.

Форель1

Повадки форелі

Форель – обережна і швидка риба, яка потребує підвищеної терпіння від рибалки. Відрізняючись відмінним зором, вона прекрасно все бачить, що діється на березі, тому налякати її дуже просто. Вкрай вимоглива і претензійна по відношенню до води, яка накладає відбиток на поведінку риби: повадки форелі змінюються залежно від водойм і умов, в яких їй доводиться жити.

Проте в її поведінці простежується і закономірність – на прожиток (полювання) форель виходить на світанку й на заході, а в світлий час доби воліє ховатися. Місцями укриттів, де вона зупиняється, вибирає ділянки біля западин і перекатів. Там форель розташовується мордою проти течії води в розрахунку на здобич, випадково принесену водою. При такому положенні рибі найлегше не злякати і не упустити її.

Чим харчується форель

Відносно харчування форель зовсім невибаглива, тому росте дуже швидко. Вона вміє знаходити личинок будь-яких водних комах і ловити пурхають над річкою метеликів, сміливо вистрибуючи з води. У весняно-літній сезон (особливо в травні-червні) літаючі «корму» дозволяють форелі знову нагуляти жир після періоду нересту. В цей час її їжу становлять поденки.

У міру зростання і додавання віку форель починає годуватися рибою, стаючи справжнім хижаком. У раціон форелі потрапляє все – мальки, жаби і навіть більш дрібні особини своїх же родичів. Загалом її меню відрізняється великою різноманітністю і складається переважно з тваринної їжі – невеликий риби, пуголовків, личинок комах, жуків, молюсків, ракоподібних. Непогано форель вистачає і всіх комах, що впали на поверхню води або пролітають надмірно низько. Охотница вона і до рибних потрухів і будь-яких м’ясних відходів.

Де водиться форель

Достаток форелі наголошується в Сполучених Штатах, де вона є популярним об’єктом спортивної риболовлі. Подібна ситуація спостерігається і в Норвегії. Там навіть створені особливі центри риболовно-туристичної спрямованості, які присвячені саме форелі. В цілому, форель займає лідируюче положення в країнах, де протікає велике число гірських річок.

Водиться вона і в інших місцевостях – наприклад, форель озерна не рідкість в Ладозькому озері, Онезьке озеро і в глибоководних і прохолодних водоймах Карелії, а також всього Кольського півострова. Ареал проживання форелі струмкової і того ширше – він охоплює переважна більшість лісових, гірських струмків та річок з піщаним дном і водою, яка збагачена киснем. Вода в таких водоймах, як правило, прозора й холодна. Живе форель і в багатьох річках Прибалтійського регіону, в річках і озерах, які відносяться до басейнів Аральського, Каспійського, Чорного і Білого морів.
Місця проживання форелі

У великих водоймах (озерах і річках) форель воліє триматися гирл, вирів, вирів, порогів, під водоспадами і місць, розташованих в безпосередній близькості від мостів. У лісових і гірських річечках, в прохолодних струмках зупиняється в районі вирів і ямок. При небезпеки і ризику нападу запливає під камені, в кореневища дерев, під берегові вимоїни. В цілому, це дуже холодолюбивих представник водного середовища, тому в якості основних місць проживання вибирає глибини, прохолодні джерела, холодні води. У спекотну пору дотримується джерел і ключів.
Нерест форелі

Нерест форелі-пеструхи протікає на самому початку осені – у вересні. Для метання ікри вибирає мілководні зони, галькові-кам’янисті грунти і швидка течія. Відкладені ікринки досягають в діаметрі 4-5 міліметрів і мають червонуватий або жовтуватий тон. Помічено, що при розвитку ембріона форелі найчастіше спостерігаються різноманітні відхилення від природного течії. Сюди відносяться альбінізм, гермафродитизм, каліцтва у вигляді двоголових особин і інш.

Форель2

Ловля форелі
Форель – одна з найпопулярніших риб, заради якої відправляються на риболовлю. В Україні форель водиться в чистих гірських річках і озерах, тож куди ж ще їхати на ловлю форелі, як ні в Карпати. У Карпатах налічується величезна кількість річок і озер. Форель є практично у всіх річках Карпат. У верхів’ях Прута крім форелі взагалі практично нічого немає. Ловлять також на Сіреті, Тисі. На Тисі дуже багато рибалок по берегах. Ловлять в основному на спінінги.

У найкрасивішому Синевирському озері водиться велика кількість форелі, але ловити її там заборонено. Однак є кілька ставків з фореллю, в яких водиться райдужна та озерна форель. Також є можливість риболовлі в спеціальних форелевих господарствах. Є вони біля Сваляви, біля села Тур’я Пасіка, біля села Ділове і тд. За плату можна зловити форель і тут же її приготувати або просто забрати з собою.

Форель – риба своєрідна, що вимагає в момент лову не менш своєрідного підходу. Тому її ловлять спінінгом і поплавцевою вудкою, застосовуючи самі різні способи для лову – плавом, з дна в схил, взабродку, нахлистом, з використанням воблера і медленнопогружной приманки.

Ловля форелі популярна серед любителів і спортсменів незалежно від сезону. Це дуже цікавий процес, здатний захопити будь-якого з найпершої хвилини. Серед шанувальників цього виду риболовного спорту проводяться змагання та чемпіонати, на прісноводних водоймах постійно зустрічаються рибалки-аматори.

На нашому сайті ми зібрали найцікавіші матеріали про правила лову форелі, особливостях її поведінки, звіти з чемпіонатів світового та регіонального рівня. Ви завжди зможете знайти тут найсвіжішу та актуальну інформацію, задати питання та отримати поради фахівців.

Форель8Як ловити форель: які снасті та обладнання використовувати
У лові форелі успіх великою мірою залежить від правильного підбору снастей. Головною вимогою до них є легкість і міцність всіх складових, не тільки вудилищ, але і насадок. Ловлять форель на поплавочние і нахлистовиє вудилища, спінінг і донні снасті.

Обрана снасть повинна забезпечувати потрібну дальність закидання і його особливу точність. Переважні жорсткі вудилища завдовжки 2-3 м для спінінга, для інших можна застосовувати вудки більшої довжини. Спінінгова котушка повинна бути дуже якісною і давати можливість хорошого змотування волосіні. Бажано встановити якісний фіксатор зворотного ходу.

Використання блешні може не принести бажаного результату. Форель примхлива, і складно вгадати яка блешня їй більше сподобається. Набагато частіше рибалки використовують воблери і стриммери. Досвідчені рибалки радять підбирати воблер, пофарбований під колір самої форелі. Снасть для лову нахлистом повинна мати мінімально можливий вагу.

Краще вибирати флюоресцирующую волосінь, яку добре видно крізь товщу води. Більш ефективною виявляється моноліска, ніж «плетінка». На невеликих річках при слабкій течії застосовують важки і повідці невеликих розмірів. Для річок з більш сильною течією їх потрібно підбирати побільше.

На що ловити форель: які прикормки і яка наживка підійде
Для підгодовувань і насадок бажано враховувати хижі інстинкти форелі. Привада обов’язково повинна бути тільки тваринного походження і виглядати максимально натурально, плавно опускатися під воду або повільно рухатися за течією. Форель завжди дуже обережна і навіть сильно голодна підозрілу наживку не візьме.

Зараз випускаються спеціальні приманки для форелі зі смаком і запахом лососевої ікри, кукурудзи, малька, черв’яків. Дуже добре працюють гелеві атрактанти, які наносять на насадку. Такі суміші мають приємні для риби запахи, вони добре привертають рибу, і зовсім не відлякують її. Принади повинно бути багато, тому форель – риба ненажерлива і за день може з’їдати кількість їжі, рівне майже 2/3 власної ваги.

Для насадки годяться всі види черв’яків, мальки риб, шматочки свіжої риби і м’яса, комахи. Особливо любить ласувати форель пуголовками, ручейником, дрібними водними безхребетними. У сезон добре ловиться на жуків, личинок комах, гусениць, мошок, коників. Ніколи не відмовиться від шматочка креветки, кальмара або крабового палички. Якщо є реальна надія на піймання великого екземпляра, то краще ловити на живця, виловивши його в її рідному водоймі.

Форель10

Розведення форелі в ставках

У ставках форель НЕ метає ікри, і тому для розведення її необхідно вдаватися до штучного запліднення У середньому на 1 гектар ставкової поверхні садять від 500 до 1.000 шт. годовиков форелей, вагою від 15 до 20 грамів штука. При більшому збуті риби та промислової постановці господарства вигідно збільшувати густотупосадки форелі за рахунок штучного годування. У деяких господарствах посадка робиться в зазначеному випадку раз в 40-50 більше, так, що на один гектар ставків висаджується годовиков до 40-50 тисяч штук.

У ставках райдужна форель харчується різноманітною їжею, вона споживає ручейников, жуків, бабок, дрібних жаб, личинок комарів. На другому році життя споживає в їжу дрібних бур’янистих риб, переважно пелагічних. Основною їжею райдужної форелі є верхівка, гольян, уклея, сеголетки орфи, язя та інші. Форель добре харчується і росте не тільки влітку, а й взимку. Однак при температурі води нижче 1,5 градусів зростання сповільнюється. При температурі води 2-4 градуси, що забезпечується подачею в зімовальнікі ключовий або артезіанської води, і при ретельному годуванні сеголетки за зиму збільшуються у вазі в 3-4 рази. Частина годовиков досягає порційного ваги 125 г вже до травня, а частина в червні. При вмісті риби в садках і її годуванні рибоводні господарства і ферми можуть давати продукцію навесні і влітку. На всіх стадіях життя і розвитку форелі необхідна постійна проточність води, ніж заповнюється витрата кисню у воді ставків і виносяться зі ставків продукти обміну форелі (вуглекислота, залишки НЕ з’їденого корму, екскременти).

Статева зрілість настає у віці 2-3 років. Плодючість залежить як від віку, так і від маси риби. Чотирирічки виметивают близько 2,5 тис. Ікринок, а семирічки – близько 4,5 тис. Ікра велика, діаметром 4-5 мм, оранжево-жовта. Інтенсивність її забарвлення залежить від якості кормів. У південних районах країни райдужна форель нереститься з грудня по березень, в центральних і північних – з березня до початку травня. Нерест проходить при температурі води 7-8 ° С. Ікра розвивається в середньому 360 градусодней, т. Е. Близько 40 днів. Життєвий цикл форелі в аквакультурі починається з запліднення відцідженої рибовод ікри спермою і приміщення її в інкубаційні апарати. Для отримання ікри і сперми використовують дозрілих виробників. При настанні нерестового періоду (березень – квітень) з маткового стада відбирають кращих виробників і поміщають їх окремо. У садках виробників розміщують в розрахунку 25 – 30 шт / кв.м. За виробниками ведеться щоденний контроль і, як тільки ікра дозріє, приступають до відцідження ікри. Для цього у трьох-п’яти самок (обгорнутих чистим рушником) видавлюють ікру в чистий таз. Потім беруть двох-трьох самців і відціджують сперму на ікру, обережно помішуючи її гусячим пером. Цей спосіб називають сухим. Потім додають трохи води і роблять паузу 3 – 5 хв. За цей час відбувається запліднення ікри. Вважають ікру ваговим, об’ємним або рахунковим методами. Небезпечно брати ікру від недозрілих самок – це знижує відсоток заплідненої ікри.

Форель6При масовому виробництві процес відбору ікри полегшується шляхом наркотизації виробників тріхлорбутілалкоголем (3 – 4 г на 10 л води). Наркоз триває 2 – 10 хв, що достатньо для виконання операції. Ступінь запліднення ікри підвищується застосуванням стимулюючого розчину Хаморі. Склад розчину: в 1 л води розчиняють 6 г NaCl + 0,2 г CaCl2 + 4,5 г Co (NH2) 2. При наявності статевих продуктів хорошої якості і правильно проведеному штучному заплідненні відсоток запліднення досягає 90 – 100. Закладка ікри в інкубаційні апарати і їх водопостачання виробляються відповідно до інструкцій для кожного виду апарату (див. Розділ “Інкубаційні апарати”). З точки зору економії місця для розміщення інкубаційних апаратів, економії будівельних витрат та економії води використання інкубаційних апаратів Вейса переважно. Форелеводи НДР розробили методики використання 7, 20 і 80 літрових апаратів Вейса. Завантаження в 7 л апарат становить 35 – 45 тис.шт ікринок, в 20 л – 75 – 117 тис.шт, в 80 л – 450 – 650 тис.шт. Проточність в період інкубації до стадії пігментації очей підтримується на рівні: 7 л – 0,04 – 0,06 л / с, 20 л – 0,08 – 0,1 л / с, 80 л – 0,8 л / с.

Вирощування форелі в морській воді

Вирощування райдужної форелі в морській воді сприяє посиленню обміну речовин і прискоренню темпу зростання. У морській воді у форелі інтенсифікується білковий обмін, у зв’язку з глибокою морфофизиологической перебудовою організму, що включає, насамперед, зміну гіперосмотичні типу осморегуляціі на гіпоосмотічческій при перекладі з прісної в солону воду, де форель, завдяки осмотичним процесам, засвоює життєво необхідні іони і мікроелементи, активізують діяльність ферментативної системи. Вирощування форелі в штормоустоічівих садках в прибережній зоні Чорного моря в осінній, зимовий та весняний періоди перспективно. Райдужна форель може дозрівати в умовах морської води.

Райдужна форель представляє великий господарських інтересів як об’єкт фермерського рибництва і як додаткова риба при розведенні коропа в ставках з більш холодною водою. У багатьох країнах вирощується в садках, ставках і басейнах, а також випускається для пасовищного нагулу в невеликі річки і озера для промислового та спортивного рибальства.

Форель9